04/03/2010

Twinhead Durabook – twarda czternastka

Durabook to opracowana przez Twinhead cała filozofia budowania notebooków. Jej zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi maksymalnej użyteczności i niezawodności podczas pracy. Termin Durabook oznacza, że notebooki Twinhead mają odporną na zalanie klawiaturę, touchpad, głośniki oraz przyciski.

Magnezowa obudowa jest 20 razy bardziej wytrzymała na uderzenia niż standardowe obudowy notebooków. Specjalne rozwiązania anti-shock chronią także dysk twardy i ekran LCD przed wibracjami. Napęd optyczny jest zabezpieczony przed przypadkowym otwarciem przy upadku lub uderzeniu. Dodatkowo każdy z komputerów serii Durabook wyposażony jest w podwójną ochronę obwodów baterii. Pozwala to zabezpieczyć komputer przed uszkodzeniami spowodowanymi prądem – skokami napięcia i przegrzaniem.

Inteligenta kalibracja baterii pomaga w zapobieganiu utraty pojemności w wyniku powtarzania cykli ładowania – rozładowania.

Komputery serii Durabook posiadają port COM (RS232), który często jest niezbędny dla mobilnych serwisów oraz wykorzystywany przez pracowników zakładów przemysłowych.

Wszystkie notebooki Twinhead oznaczone symbolem Durabook spełniają standardy wytrzymałości określone przez Komisję Europejską i specyfikacje wojskowe (US Military).

Nowy Durabook U14M jest wyposażony w mocny i wydajny procesor Intel Core Duo T4400 o prędkości 2,2 GHz , pamięć RAM 2 GB z możliwością rozbudowy do 4 GB, matowy ekran WXGA 14,1”, port szeregowy RS232 a dodatkowym zabezpieczeniem danych jest czytnik linii papilarnych (Fingerprintscanner)

Notebook jest wyposażony w moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth oraz WLAN, kamerę internetową, nagrywarkę DVD Super-Multi oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Durabook można opcjonalnie wyposażyć w moduł łączności bezprzewodowej GPRS/EDGE/HSDPA.

Sugerowana cena detaliczna Twinhead Durabook U14M wynosi 3799 PLN brutto. Wszystkie Notebooki Twinhead, objęte są 24 miesięczną gwarancją.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...