17/03/2010

ZyXEL NWA-3160 nowy hybrydowy punkt dostępowy

ZyXEL Communications wprowadził na polski rynek nowe hybrydowe rozwiązanie bezprzewodowe NWA-3160 dedykowane dla MŚP. Urządzenie może działać w trzech trybach: jako urządzenie autonomiczne, jako zarządzany punkt dostępowy i jako kontroler, pozwala to na odpowiednie dostosowanie sprzętu do rozwoju sieci.

NWA-3160 jest łatwym w zarządzaniu rozwiązaniem bezprzewodowym, które umożliwia uruchomienie sieci w oparciu o jedno centralne urządzenie. Hybrydowe punkty dostępowe firmy ZyXEL oferują scentralizowane zarządzanie z poziomu samego punktu dostępowego, a nie tradycyjnego, kosztownego kontrolera lub przełącznika. Unikatowa technologia hybrydowa pozwala NWA-3160 na pracę w trybie autonomicznym, zarządzanym lub kontrolerowym, oferując trzy funkcje w jednym urządzeniu i możliwość zarządzania nawet dwudziestoma czterema zgodnymi punktami dostępowymi.

Prosty interfejs administracyjny ułatwia wdrożenie systemowej polityki bezpieczeństwa. Wbudowany serwer Radius upraszcza najbardziej zaawansowane wdrożenia WPA2, nie zmuszając użytkownika do kupowania, konfigurowania i konserwowania dodatkowych urządzeń. Dzięki zabezpieczeniom DTLS oraz konfiguracji z poziomu przeglądarki internetowej w trybie SSL nie można przechwycić poufnych parametrów z Ethernetu ani z powietrza. Poza tym żadne parametry nie są zapisywane w zarządzanych punktach dostępowych, co ogranicza ryzyko odczytania poufnej konfiguracji w przypadku kradzieży sprzętu.

Hybrydowy punkt dostępowy firmy ZyXEL jest wyposażony w technologie automatycznego wyboru kanału, optymalizacji i równoważenia obciążenia. Punkty dostępowe współpracują, aby znaleźć kanał o najniższym poziomie zakłóceń. Statystyki radiowe są gromadzone przez centralny kontroler, co zapewnia administratorom pełny wgląd w funkcjonowanie sieci. Na podstawie zebranych informacji można przeprowadzić zaawansowane dostrajanie sieci. Ponadto można włączyć funkcję równoważenia obciążenia, która równomiernie rozkłada obciążenie robocze na wszystkie punkty dostępowe w tej samej podsieci, znacznie zwiększając ogólną wydajność łączności bezprzewodowej.

ZyXEL NWA-3160 może pracować w standardzie 802.11a lub 802.11b/g. Dzięki możliwości pracy w pasmach 2.4GHz i 5GHz oraz funkcji rogue AP, punkt dostępowy NWA-3160 nadaje się do budowania rozległych sieci bezprzewodowych z możliwością monitorowania środowiska bezprzewodowego w poszukiwaniu sygnałów od nieautoryzowanych punktów dostępowych.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...