Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/03/2010

ZyXEL NWA-3160 nowy hybrydowy punkt dostępowy

ZyXEL Communications wprowadził na polski rynek nowe hybrydowe rozwiązanie bezprzewodowe NWA-3160 dedykowane dla MŚP. Urządzenie może działać w trzech trybach: jako urządzenie autonomiczne, jako zarządzany punkt dostępowy i jako kontroler, pozwala to na odpowiednie dostosowanie sprzętu do rozwoju sieci.

NWA-3160 jest łatwym w zarządzaniu rozwiązaniem bezprzewodowym, które umożliwia uruchomienie sieci w oparciu o jedno centralne urządzenie. Hybrydowe punkty dostępowe firmy ZyXEL oferują scentralizowane zarządzanie z poziomu samego punktu dostępowego, a nie tradycyjnego, kosztownego kontrolera lub przełącznika. Unikatowa technologia hybrydowa pozwala NWA-3160 na pracę w trybie autonomicznym, zarządzanym lub kontrolerowym, oferując trzy funkcje w jednym urządzeniu i możliwość zarządzania nawet dwudziestoma czterema zgodnymi punktami dostępowymi.

Prosty interfejs administracyjny ułatwia wdrożenie systemowej polityki bezpieczeństwa. Wbudowany serwer Radius upraszcza najbardziej zaawansowane wdrożenia WPA2, nie zmuszając użytkownika do kupowania, konfigurowania i konserwowania dodatkowych urządzeń. Dzięki zabezpieczeniom DTLS oraz konfiguracji z poziomu przeglądarki internetowej w trybie SSL nie można przechwycić poufnych parametrów z Ethernetu ani z powietrza. Poza tym żadne parametry nie są zapisywane w zarządzanych punktach dostępowych, co ogranicza ryzyko odczytania poufnej konfiguracji w przypadku kradzieży sprzętu.

Hybrydowy punkt dostępowy firmy ZyXEL jest wyposażony w technologie automatycznego wyboru kanału, optymalizacji i równoważenia obciążenia. Punkty dostępowe współpracują, aby znaleźć kanał o najniższym poziomie zakłóceń. Statystyki radiowe są gromadzone przez centralny kontroler, co zapewnia administratorom pełny wgląd w funkcjonowanie sieci. Na podstawie zebranych informacji można przeprowadzić zaawansowane dostrajanie sieci. Ponadto można włączyć funkcję równoważenia obciążenia, która równomiernie rozkłada obciążenie robocze na wszystkie punkty dostępowe w tej samej podsieci, znacznie zwiększając ogólną wydajność łączności bezprzewodowej.

ZyXEL NWA-3160 może pracować w standardzie 802.11a lub 802.11b/g. Dzięki możliwości pracy w pasmach 2.4GHz i 5GHz oraz funkcji rogue AP, punkt dostępowy NWA-3160 nadaje się do budowania rozległych sieci bezprzewodowych z możliwością monitorowania środowiska bezprzewodowego w poszukiwaniu sygnałów od nieautoryzowanych punktów dostępowych.

Przeczytaj także:   Aparat BenQ E1220 – dla turystów i zakochanych

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku