Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/04/2010

12 nagród Red Dot 2010 dla BenQ

Zespoły konstruktorów i designerów BenQ Group otrzymały 12 prestiżowych  nagród Red Dot 2010 za wyróżniające wzornictwo 12 różnych produktów BenQ. Tegoroczne nagrody są potwierdzeniem umiejętności oraz artystycznego wyczucia i smaku dwóch centrów projektowych: BenQ Lifestyle Design Center i Qisda Creative Design Center – najważniejszych  zespołów konstruktorów BenQ.

12 nagród Red Dot to kolejny ogromny sukces po już zdobytych w tym roku 18 głównych nagrodach, przyznanych BenQ przez organizację iF. Wśród nagrodzonych produktów BenQ Lifestyle Design Center są: 24” monitor LED – V2400 Eco – wyróżniony za proekologiczny styl życia, nScreen – komputer All-in-One, za projekt komputera dla każdego członka rodziny oraz 10” netbook Joybook U103 – za małe gabaryty, łatwość ustawienia czy przechowywania,  22 calowy LCD monitor B2210HD – za elegancki wygląd i projekt przyjazny dla środowiska. Pozostałe nagrody otrzymały produkty niedostępne na polskim rynku m.in. telefon QMC-330, skaner QPS-210, cyfrowa ramka do zdjęć QDF-103, 21” ekran dotykowy QTD-101, multimedialn QIR-103 z radiem oraz kilka lamp LED do oświetlenia mieszkań.

Manfred Wang, szef zespołów projektowych BenQ powiedział, że obydwa zespoły konstruktorów otrzymały dotychczas łacznie 279 międzynarodowych nagród, najwięcej w kategorii 3C Red Dot. Zespoły projektowe BenQ będą kontynuować kierunek rozwoju nowych produktów w zgodzie z filozofią projektową podkreślającą cyfrowy styl życia, piękno, harmonię, przyjazność środowisku i łatwość obsługi.

Red Dot i iF w Niemczech oraz IDEA w USA i G-mark w Japonii to cztery główne organizacje przyznające nagrody za projekty. W tym roku Tajwan dał szczególny popis możliwości zdobywając 67 nagród Red Dot 2010, plasując się na drugim miejscu, tuż za gospodarzami imprezy – Niemcami.

Przeczytaj także:   Samsung: bezprzewodowy monitor Smart Station Serii 7

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku