Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/04/2010

12 nagród Red Dot 2010 dla BenQ

Zespoły konstruktorów i designerów BenQ Group otrzymały 12 prestiżowych  nagród Red Dot 2010 za wyróżniające wzornictwo 12 różnych produktów BenQ. Tegoroczne nagrody są potwierdzeniem umiejętności oraz artystycznego wyczucia i smaku dwóch centrów projektowych: BenQ Lifestyle Design Center i Qisda Creative Design Center – najważniejszych  zespołów konstruktorów BenQ.

12 nagród Red Dot to kolejny ogromny sukces po już zdobytych w tym roku 18 głównych nagrodach, przyznanych BenQ przez organizację iF. Wśród nagrodzonych produktów BenQ Lifestyle Design Center są: 24” monitor LED – V2400 Eco – wyróżniony za proekologiczny styl życia, nScreen – komputer All-in-One, za projekt komputera dla każdego członka rodziny oraz 10” netbook Joybook U103 – za małe gabaryty, łatwość ustawienia czy przechowywania,  22 calowy LCD monitor B2210HD – za elegancki wygląd i projekt przyjazny dla środowiska. Pozostałe nagrody otrzymały produkty niedostępne na polskim rynku m.in. telefon QMC-330, skaner QPS-210, cyfrowa ramka do zdjęć QDF-103, 21” ekran dotykowy QTD-101, multimedialn QIR-103 z radiem oraz kilka lamp LED do oświetlenia mieszkań.

Manfred Wang, szef zespołów projektowych BenQ powiedział, że obydwa zespoły konstruktorów otrzymały dotychczas łacznie 279 międzynarodowych nagród, najwięcej w kategorii 3C Red Dot. Zespoły projektowe BenQ będą kontynuować kierunek rozwoju nowych produktów w zgodzie z filozofią projektową podkreślającą cyfrowy styl życia, piękno, harmonię, przyjazność środowisku i łatwość obsługi.

Red Dot i iF w Niemczech oraz IDEA w USA i G-mark w Japonii to cztery główne organizacje przyznające nagrody za projekty. W tym roku Tajwan dał szczególny popis możliwości zdobywając 67 nagród Red Dot 2010, plasując się na drugim miejscu, tuż za gospodarzami imprezy – Niemcami.


Komentarze

  1. karolcia napisał(a):

    Netbook jest śliczny :) Gdzie go można kupić i za ile?

Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku