27/04/2010

ATEN wprowadza nowy przełącznik Matrix HDMI

Firma ATEN International poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty rozwiązań HDMI o nowy model – VM0404H. VM0404H z serii Matrix to przełącznik HDMI 4×4, który oferuje wygodny system przesyłania obrazu i dźwięku z dowolnego z czterech źródeł sygnału HDMI do dowolnego z czterech ekranów HDMI.

W miarę jak rośnie wykorzystanie urządzeń HDMI w rozwiązaniach kina domowego i multimedialnej rozrywki, firmach, czy instytucjach edukacyjnych, jednoczesny dostęp do wielu źródeł audio-wideo HDMI staje się powszechną potrzebą. Przełącznik VM0404H z linii produktów VanCryst Professional A/V Solutions firmy ATEN pozwala w prosty sposób podłączyć cztery urządzenia HDMI, takie jak kamery HD, odbiorniki satelitarne, odtwarzacze HD-DVD, odtwarzacze Blu-ray, komputerowe kina domowe, strumieniowe odtwarzacze multimedialne lub konsole do gier.

Cztery wejścia można następnie przełączać między dowolną kombinacją czterech monitorów, ekranów, projektorów lub telewizorów HDMI. Urządzenie można łączyć kaskadowo z innymi przełącznikami VM0404H, aby uzyskać nawet do 64 źródeł i ekranów HDMI, co przydaje się na przykład w systemach Digital Signage.

Za pomocą pilota oraz wygodnych przycisków umieszczonych na przednim panelu urządzenia można szybko i łatwo zmieniać źródła sygnału i ekrany HDMI, a wskaźniki LED umieszczone na panelu przednim pokażą źródłowe urządzenie każdego ekranu. Przełącznik ma również wbudowany dwukierunkowy interfejs szeregowy RS-232, który umożliwia sterowanie systemem za pomocą kontrolera, komputera PC i/lub pakietu oprogramowania do automatyzacji domu / zarządzania kinem domowym. Przełącznik VM0404H umożliwia szybkie i łatwe, zautomatyzowane przełączanie źródeł HDMI za pośrednictwem portu szeregowego RS-232.

Nowy przełącznik Matrix HDMI zapewnia doskonałą jakość dźwięku i obrazu. Obsługuje sygnał wideo wysokiej rozdzielczości – HDTV 480p, 720p, 1080i, 1080p, a także takie formaty wideo, jak VGA, SVGA, SXGA, UXGA WUXGA. Jest zgodny ze standardami HDMI 1.3b, HDCP 1.1 i HDMI CEC. VM0404H zapewnia częstotliwość odświeżania 60 Hz oraz maksymalną długość kabla równą 20 m w przypadku kabli 24 AWG oraz 15 metrów w przypadku kabli 28 AWG. Doskonałą jakość dźwięku zawdzięczamy temu, że przełącznik w pełni obsługuje urządzenia zgodne ze standardami Dolby True HD i DTS HD Master Audio. Dzięki tej funkcji nie trzeba podłączać oddzielnego zestawu głośników do każdego źródła. Power on detection jest kolejną przyjazną użytkownikowi funkcją. VM0404H automatycznie przełączy się na kolejny aktywny port w przypadku wyłączenia aktualnie aktywnego urządzenia.

Przełącznik Matrix HDMI VM0404H jest już dostępny w sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna to 545 EUR .

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...