13/04/2010

Cowon W2 i V5 – urządzenia, które zastąpią laptopa

Firma Cowon już wypuściła na azjatycki rynek swoje dwa produkty MID W2 oraz V5 HD. Oba urządzenia to ciekawe propozycje dla wszystkich, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań i chcą zamienić swoje laptopy na coś znacznie lżejszego i bardziej wygodnego.

Cowon W2

MID W2 z Windowsem 7 oraz procesorem Intel Atom 1.33 GHz to propozycja dla wszystkich , którzy lubią mieć przy sobie wysokiej klasy urządzenie przenośne , dzięki któremu z powodzeniem połączą się z internetem, odbiorą pocztę w dowolnym miejscu i czasie, zabiorą go na spotkanie biznesowe czy też wykorzystają go jako zwykły przenośny komputer.

W2 posiada 4 wejścia USB: USB Device, USB1 , USB2 i mini USB , dzięki którym można podłączyć do MIDa klawiaturę, myszkę czy też modem 3g/HSDPA. Wyposażony jest on również w komunikację WiFi , Lan i 3G.

Urządzenie to jest prostokątne i ma szczotkowaną aluminiową obudowę, a jego wymiary to: 143.6 x 88.1 x 27.5 mm. Na ekranie TFT LCD o wielkości 4.8” i rozdzielczości 1024×600 będziemy mogli z powodzeniem oglądać filmy w wysokiej jakości, a wyjście HD TV pozwoli je również obejrzeć na monitorze, telewizorze czy też po przez projektor.

Cowon V5 HD

Cowon V5 HD ma 4,8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Potrafi wyświetlać wiele różnych popularnych formatów wideo, w tym pliki kodowane zgodnie z H.264. Urządzenie ma wbudowany tuner cyfrowej telewizji DMB i może służyć jako cyfrowa ramka.

V5 HD został wyposażony w Wi-Fi, które wraz z systemem operacyjnym Windows CE 6.0 i obsługą Flasha umożliwia korzystanie z zasobów Internetu. Oprócz złącza HDMI producent umieścił także zwykłe wyjście kompozytowe. Wymiary sprzętu to 128 x 82 x 15,7 mm, a masa – 197 g. Mimo tych wszystkich funkcji, tak jak sama nazwa urządzenia wskazuje Cowon V5 HD przede wszystkim jednak służyć ma do odtwarzania multimediów w jak najlepszej jakości i do tego został właśnie stworzony.

Oba modele pojawia się w Polsce w maju, a ich ceny to:

  • W2 60 GB – 2599zł , W2 80 GB – 2999zł
  • V5 16 GB – 1229zł , V5 32 GB – 1499 zł
Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...