Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/04/2010

Dwie nowe komórki LG z Androidem

Firma LG zapowiedziała wprowadzenie na rynek dwóch nowych modeli telefonów komórkowych z systemem Android: SU2300 oraz KU9500.

Oba modele dysponują procesorem Qualcomm Snapdragon 1GHz, 3,5-calowym dotykowym ekranem AMOLED o rozdzielczości 800×480 pikseli, dźwiękiem Dolby Mobile, możliwością odbioru cyfrowej telewizji mobilnej DMB, Wi-Fi, GPS-em oraz aparatem 5 Mpix. SU2300 dodatkowo posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Oba modele będą wyposażone w system Android w wersji 2.1. W sprzedaży pojawią się latem tego roku. Brak informacji o cenach.

źródło: Newlaunches.com


Sześć milionów cyberataków na Polskę

Według danych firmy F-Secure średnio 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne źródła zagrożeń w ostatnim roku to Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny. 

 W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, […]

Czy Apple Pay zdominuje rynek płatności mobilnych?

Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca. Zgodnie z doniesieniami części banków technologia szybko zyskała popularność i tysiące użytkowników. To jednak dopiero początek ekspansji rozwiązania od Apple. Według raportu Juniper Research, Apple Pay może w ciągu najbliższych dwóch lat zdominować sektor mobilnych płatności zbliżeniowych. Do tej pory nową formę płatności udostępniło swoim klientom 8 polskich […]

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Techcity na Facebooku