15/04/2010

Jakich telefonów szukają najczęściej Internauci?

Wśród piętnastu najchętniej wyszukiwanych telefonów w sieci jest aż osiem modeli Nokii. Jednak jak wynika z danych przygotowanych przez Nokaut.pl najpopularniejszym telefonem okazał się LG GD 510 ze średnią ceną 507,75 zł. iPhone nie znalazł się nawet w pierwszej pięćdziesiątce zestawienia.

Porównywarka cen Nokaut.pl postanowiła sprawdzić, jakie telefony najbardziej interesują obecnie Polaków przeglądających oferty w Internecie. Spośród wszystkich 1200 modeli, które znajdują się w bazie Nokaut.pl została wybrana grupa piętnastu najczęściej wyszukiwanych słuchawek. Osiem z nich to aparaty marki Nokia, która od dawna jest uważana za najpopularniejszą markę telefonów w Polsce.

Co ciekawe, pierwsze oraz drugie miejsce zajęły telefony należące do innych producentów – LG i Samsung. Model LG GD 510 z liczbą wyszukań równą 8127 jest obecnie wyraźnym liderem. Interesującymi produktami dla wielu użytkowników Nokaut.pl okazały się Samsung S5239 Avila (5553 wyszukań), Nokia 5530 XpressMusic (3910) oraz Nokia 6303 Classic (3602). W pierwszej piętnastce znalazł się również telefon marki HTC, natomiast iPhone Apple’a nie uplasował się nawet w pierwszej pięćdziesiątce rankingu.

„W naszym zestawieniu może niektórym zabraknąć nowoczesnych telefonów marek Apple, BlackBerry, HTC czy Nokia. Są to jednak obecnie najdroższe modele na rynku i z tego względu stajemy się ich posiadaczami zazwyczaj poprzez umowy abonamentowe z operatorami sieci komórkowych. Jak wynika z raportu telefony „bez zobowiązań” powinny kosztować do 700 zł wówczas byłyby chętniej kupowane przez Internautów” – twierdzi Tomasz Maj, Dyrektor działu e-commerce w Nokaut.pl.


Wyk.1. Liczba wyszukań wśród najpopularniejszych modeli telefonów komórkowych na Nokaut.pl

Na podstawie danych Nokaut.pl możemy również stwierdzić w jakiej cenie przeciętny użytkownik porównywarki najchętniej kupiłby nowy telefon. Średnia cena piętnastu najczęściej wyszukiwanych modeli wynosi 746,99 zł. Cena maksymalna 12 pierwszych modeli z zestawienia plasuje się w granicach 363 – 1066zł, natomiast minimalna 385-697 zł. Dopiero smartfon HTC Touch HD2 z miejsca 13 znacznie przekracza granice 2000 zł. Poniżej znajduje się wykres cen minimalnych, średnich oraz maksymalnych wszystkich 15 modeli.

Wyk.2.Ceny minimalne, średnie i maksymalne 15 najpopularniejszych modeli na Nokaut.pl

Wyk.2.Ceny minimalne, średnie i maksymalne 50 najpopularniejszych modeli na Nokaut.pl

Zadaniem Nokaut.pl jest przedstawienie użytkownikom serwisu nie tylko najtańszej oferty, ale również tej oferty, która pochodzi z najlepiej ocenianego przez Internautów sklepu online. Jak widać na wykresach, ceny tych samych modeli telefonów potrafią się bardzo różnić w zależności od sklepu.

Przykładowo różnica cen między najtańszą i najdroższą ofertą telefonu Nokia 8700 Classic wynosi 1160 zł, przy czym można go dostać już za 639 zł. Wykres nr 3 przedstawia, że ceny innych modeli mogą się różnić jeszcze bardziej.

Najchętniej oglądane telefony marek LG, Samsung oraz Nokia można dostać już za ok 500 – 600 zł. Taki przedział prawdopodobnie najbardziej odpowiada Polakom, kupującym telefony bez abonamentu.

15 najpopularniejszych modeli telefonów komórkowych na Nokaut.pl:Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...