18/04/2010

Nowa Scala Rider G4 Bluetooth dla motocyklistów

Cardo Systems zaprezentował Scala Rider G4. Słuchawka oferuje łączność z dowolnymi urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth, wbudowane radio FM oraz obsługę urządzeń mobilnych, telefonów i aktywacji głosowej.

Zamknięta w bryzoodpornej, srebno-czarnej obudowie o zupełnie nowym designie, G4 Scala Rider zapewnia łatwe połączenie Bluetooth, bezpieczny dostęp do obsługiwanych urządzeń oraz radość użytkowania lekkiej, wygodnej słuchawki.

G4 umożliwia komunikację czterem osobom (dwóm kierowcom i dwóm pasażerom) lub trzem kierowcom, czy też dwóm osobom (kierowcy z kierowcą lub pasażerowi z kierowcą) na odległość do 1.6 km. Zestaw słuchawkowy zapewnia pełną synchronizację podczas nadawania i odbioru (duplex), jak również funkcję telekonferencji, między kierowcami, kierowcami i pasażerami, lub z osobami znajdującymi poza pojazdem.

Multi-kompatybilność – G4 łączy się praktycznie z każdym przenośnym urządzeniem Bluetooth, w tym z telefonami GSM, odtwarzaczami MP3 i urządzeniami GPS (polecenia głosowe). Słuchawka możne również połączyć się z GPS-ami i MP3, nie posiadającymi funkcji Bluetooth, za pomocą kabla ze złączami jack znajdującego się w zestawie. Nowa słuchawka może być jednocześnie podłączona do jednego urządzenia Bluetooth i dwóch innych słuchawek Scala Rider.

A2DP Stereo Music – korzystając z profilu Bluetooth A2DP, najnowszej technologii przekazywania dźwięku stereo przez Bluetooth, przy użyciu G4 można słuchać znakomitej jakości muzyki z dowolnej MP3 obsługującej profil A2DP. Zestaw ma wbudowane radio FM z RDS, pamięć sześciu stacji z funkcją wyszukiwania i zapamiętywania.

Podobnie jak wszystkie słuchawki Scala Rider, G4 posiada mikrofon z funkcją redukcji szumów otoczenia i odporną na warunki atmosferyczne konstrukcję. Czas rozmowy przy wykorzystaniu akumulatora Li-Po wynosi do 7 godzin, a czas czuwania do 10 dni. Scala Rider G4 pasuje do większości kasków otwartych, półotwartych i zamkniętych. Instalacji można dokonać samodzielnie w ciągu 5 minut.

Podstawowe funkcje:

  • VOX Activation: umożliwia użytkownikom nawiązywanie, odrzucanie lub odbieranie połączeń za pomocą komend głosowych
  • Technologia AGC: automatycznie reguluje głośność zestawu słuchawkowego dostosowując go do szumu otoczenia i prędkości jazdy
  • Technologia PLC: zapewnia poprawę jakości dźwięku w otoczeniu miejskim
  • Aktualizacja oprogramowania: wymaga systemu operacyjnego Windows XP lub Windows Vista
  • Status podłączenia: wielojęzyczne powiadomienia o statusie połączenia z innymi urządzeniami i użytkownikami
Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...