25/04/2010

Nowy SANYO PLV-Z800 – kino domowe full HD

Projektor SANYO PLV-Z800 uzupełnia ofertę SANYO w zakresie popularnych modeli projektorów do kina domowego. Poprzednik tego modelu – Sanyo PLV-Z700, był najlepiej sprzedającym się w Europie w 2009 roku projektorem do kina domowego o rozdzielczości 1080i.

PLV-Z800, podobnie jak poprzednik posiada wiele funkcji ułatwiających obsługę oraz umożliwiających uzyskanie najwyższej jakości obrazu Full HD.

Organiczne panele LCD (TFT) mają pełną rozdzielczość full HD – 1.920 x 1.080 i kontrast 10.000:1, co w połączeniu z jasnością 1.200 ANSI lumenów gwarantuje najwyższej jakości obraz z takich źródeł jak np. Blu-Ray. Doskonałą wierność reprodukcji kolorów i pełne nasycenie zapewniają dwa złącza Deepcolor HDMI (1.3b) w połączeniu z 24-bitową głębią koloru (paleta 2,16 bln kolorów) oraz funkcją precyzyjnej regulacji 3 barw podstawowych (SANYO 3D-color-management).

Projektor posiada pięć różnych, fabrycznie ustawionych trybów wyświetlania obrazu oraz pięć dodatkowych, programowalnych trybów – co daje dużą swobodę w dostosowywaniu parametrów obrazu do potrzeb i upodobań użytkownika.

Dwukrotny, szerokokątny zoom optyczny oraz funkcja zmiany położenia (przesuwania) obiektywu w poziomie i w pionie daje użytkownikowi ogromną swobodę w instalowaniu projektora w niemal każdym pomieszczeniu, zależnie od możliwości i potrzeb. Projektor pozwala wyświetlać obraz o przekątnej 40-300 cali (101-762 cm).

Układ chłodzący jest praktycznie niesłyszalny – generuje szum na poziomie zaledwie 21 dB.

Automatyczna przesłona obiektywu zamyka się gdy projektor nie jest używany – chroniąc obiektyw przed kurzem i przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Obydwa modele dostępne będą w Polsce na przełomie maja i czerwca 2010r. w sugerowanej cenie detalicznej 6.799 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 3 lata (max 2.000 godzin).

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...