22/04/2010

Panasonic SC-HC40 – designerski system audio

Do końca kwietnia bieżącego roku oferta Panasonic na rynek polski zostanie wzbogacona o smukły, designerski system audio SC-HC40. Obok wysokiej jakości dostarczanych dźwięków i eleganckiego wzornictwa model ten oferuje możliwość mocowania na ścianie i bezprzewodową łączność z iPhonem.

System audio Panasonic SC-HC40 dostarcza użytkownikom szerokiego zakresu funkcji w eleganckiej i smukłej obudowie o grubości zaledwie 69 mm. Urządzenie może odtwarzać pliki muzyczne (w tym mp3), zgromadzone na płytach CD, pamięciach masowych USB oraz na odtwarzaczu iPod, czy iPhone. Dodatkowo model SC-HC40 wyposażony został w tuner radiowy. Jego użyteczność zwiększa ponadto możliwość zamocowania na ścianie.

Panasonic SC-HC40 posiada funkcjonalność stacji dokującej dla odtwarzacza iPod. Komfort współpracy z telefonami iPhone zapewnia zastosowanie modułu Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy zyskują możliwość bezprzewodowego połączenia urządzeń, a co za tym idzie odtwarzania muzyki bez koniczności dokowania go w HC40. Łączność z zestawem przez Bluetooth eliminuje również konieczność zdejmowania iPhone z zestawu przy prowadzeniu rozmów telefonicznych. Jeśli jednak urządzenie jest na stacji dokującej w momencie otrzymania połączenia przychodzącego, SC-HC40 przełącza muzykę na dźwięk dzwonka telefonu, umożliwiając odebranie połączenia poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Od tego momentu rozmowa prowadzona jest za pośrednictwem głośników i zintegrowanego z urządzeniem mikrofonu. Zakończenie rozmowy, podobnie jak jej rozpoczęcie, możliwe jest poprzez wybór odpowiedniego przycisku na pilocie.

Zastosowanie modułu Bluetooth ułatwia również odtwarzanie muzyki, z większości kompatybilnych z modułem telefonów komórkowych (wymaga zgodności z A2DP) oraz komputerów osobistych*. Przykładowo, w przypadku telefonów iPhone, zapewnia to możliwość łatwego wyboru utworów, przeglądania witryn internetowych podczas słuchania muzyki czy oglądania na ekranie telefonu plików wideo przy akompaniamencie dźwięków najwyższej jakości.

Za jakość doznań audio w systemie Panasonic SC-HC40 odpowiada zestaw głośników o całkowitej mocy 40W. Zastosowane tu dwa głośniki wyposażono w szereg zaawansowanych rozwiązań, które wynoszą jakość dźwięku na poziom niedostępny do tej pory w kompaktowych systemach audio:

  • Membrany głośników wykonane zostały z ulepszonego materiału bambusowego o niskiej gramaturze (0,35g/cm³), który pozwolił na zwiększenie ich sztywności i szybkości reakcji oraz na minimalizację zakłóceń akustycznych.
  • Ważnym usprawnieniem w emisji dźwięków jest również zastosowanie nowej konstrukcji gumowych krawędzi głośników. Mocowanie membran w specjalnych szczelinach w gumie zapewnia optymalne, symetryczne ich zamocowanie. Odpowiada to za linearny ruch głośników oraz bardziej dokładną reprodukcję tonową.
  • Podwójne radiatory pasywne, które umieszczono z tyłu i z przodu głośników, eliminują wibracje powstające w ich wnętrzu. W połączeniu z nową konstrukcją gumowych krawędzi głośników, rozwiązanie to pozwala na dostarczenie mocnych i czystych dźwięków basowych bez zakłóceń.
  • Dalsze usprawnienie emisji tonów umożliwiła nowa konstrukcja głośników, w której zastosowano dodatkowy magnes neodymowy, zwiększoną powierzchnię strumienia magnetycznego, jak i dodatkowy pierścień miedziowy. Zapewnia to większą precyzję ruchu membrany głośnika oraz redukcję zakłóceń, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości (50% redukcji zakłóceń przy 100Hz).

Panasonic SC-HC40 już jest dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1070 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...