Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/04/2010

Sex w Wielkim Mieście 2 z HP

HP poinformowało o nawiązaniu globalnej współpracy z wytwórnią Warner Bros. Pictures. Ma ona na celu pokazanie mody „tech couture” i powiązanie wiosennej kolekcji produktów HP z najnowszym filmem „Seks w wielkim mieście 2”, który wchodzi do kin w Polsce w piątek, 28 maja.

Dzięki współpracy z autorami tego popularnego serialu i filmu HP rozszerza swoje relacje z twórcami mody, trendów i inspiruje swoimi stylowymi komputerami klientów z całego świata.

HP należy do czołówki producentów łączących świat mody z technologią od czasu zaprezentowania na wybiegu pierwszego notebooka HP Mini Vivienne Tam. Miało to miejsce w 2008 r. podczas pokazu zorganizowanego w ramach Nowojorskiego Tygodnia Mody w Bryant Park. Wprowadzenie na rynek pierwszej „cyfrowej kopertówki” pod postacią notebooka HP Mini Vivienne Tam zainicjowało globalne starania HP, by zbliżyć się do świata mody. Doprowadziło też do nawiązania współpracy z twórcami filmu „Seks w wielkim mieście 2”.

„HP cieszy się coraz większym uznaniem jako marka wyróżniająca się wyjątkowym stylem i wyglądem” — powiedział Jean-Pierre Le Calvez, wiceprezes ds. marketingu w dziale komputerowych systemów osobistych HP w regionie EMEA. „Seks w wielkim mieście 2” jest filmem, który inspiruje kobiety na całym świecie i wyznacza nowe trendy w modzie. Współpraca z jego twórcami to naturalny krok w promowaniu mody i eleganckiej wiosennej kolekcji komputerów HP na rok 2010 wśród klientów z całego świata”. – dodał.

W nowej, globalnej reklamie HP jako kobieta sukcesu występuje Sarah Jessica Parker, odtwórczyni głównej roli i producentka filmu „Seks w Wielkim Mieście 2”. Reklama, będąca częścią kampanii zorganizowanej pod hasłem „Komputer znów jest osobisty”, demonstruje, w jaki sposób urządzenia techniczne mogą nabrać indywidualnego charakteru.

Film „Seks w wielkim mieście 2” promuje wiosenne produkty HP, które łączą doskonałą technologię z kobiecym stylem:


—    Premiera modelu HP Mini 210 Vivienne Tam Edition odbyła się podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody, gdzie notebook został zaprezentowany jako część wiosennej kolekcji domu mody Vivienne Tam na 2010 r.

Urządzenie łączy znakomitą technologię komputerów osobistych HP z zachwycającą stylistyką opartą na opowieści „Butterfly Lovers”.

—    Dotykowe komputery HP TouchSmart mają smukłą konstrukcję zawierającą wyjątkowy ekran panoramiczny o wysokiej rozdzielczości w pełni wykorzystujący technologię Multitouch (interfejs obsługiwany kilkoma palcami). Komputery te odegrały ważną rolę w twórczej pracy projektantów w całym siódmym sezonie emitowanego w stacji Lifetime reality show „Project Runway” (w Polsce program ten jest znany jako „Misja Moda”). W jednym
z zadań postawionych w programie urządzenia HP umożliwiły projektantom stworzenie wzorów tkanin.


—    Projektanci w programie „Project Runway” otrzymali dotykowe notebooki HP TouchSmart tm2 z obracanym ekranem jako „cyfrowe szkicowniki”. Dzięki temu uczestnicy programu mogli rysować, szkicować i sporządzać notatki, korzystając przy tym z niemal nieograniczonych opcji w zakresie kolorów, pędzli i efektów.

„Seks w wielkim mieście 2”, w którym występują Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis i Cynthia Nixon oraz John Corbett i Chris Noth, wyprodukowali Sarah Jessica Parker, Darren Star,John Melfi i Michael Patrick King. Ten ostatni jest jednocześnie jego reżyserem i autorem scenariusza. Film powstał w studiu New Line Cinema we współpracy z telewizją Home Box Office i wytwórnią Village Roadshow Pictures. Za dystrybucję obrazu, który wchodzi do amerykańskich kin 27 maja 2010 r., odpowiada firma Warner Bros. Pictures.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku