12/05/2010

Crypto Drive – także w wersji na Mac’a

Firma Integral zaproponowała użytkownikom komputerów Mac nową wersję pamięci przenośnej Crypto Drive ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES dla komputerów z systemem Mac OS X.

Pamięć przenośna Crypto Drive firmy Integral ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES (Advanced Encryption Standard)  ma być jednym z najbezpieczniejszych napędów USB dostępnych współcześnie na rynku. 256 bitowy standard szyfrowania AES przyjęło wiele instytucji rządowych na całym świecie. Bezpieczeństwo danych przechowywanych na Crypto Drive firmy Integral, potwierdzone zostało certyfikatem FIPS 197 o numerze 1137, określającym wymagania stawiane urządzeniom służącym do szyfrowania ważnych danych.

Dostęp do danych przechowywanych na pamięci Crypto Drive nie jest możliwy bez podania poprawnego hasła o długości 8-16 znaków. Po sześciu nieudanych próbach uzyskania dostępu dane są kasowane czyli następuje reset urządzenia, które nadaje się do ponownego użytku.

W razie zgubienia urządzenia, dane kontaktowe dostępne w pamięci umożliwią jego zwrot, a równocześnie, poufne dane pozostają bezpieczne. Co istotne –  obowiązkowe jest  szyfrowanie wszystkich danych, które zapisujemy na Crypto Drive.

Przechowywane w pamięci urządzenia Crypto Drive  dane nie są narażone na ujawnienie w przypadku jego zagubienia lub kradzieży. Odporna konstrukcja, stalowa obudowa wewnętrzna i gumowana obudowa zewnętrzna mają na celu ochronę danych w razie upuszczenia, zgniecenia i zanurzenia urządzenia w wodzie, a także próby jego rozebrania.

Ochrona danych w wykorzystaniem technologii wojskowych, a także inteligentne oprogramowanie powodują, że Crypto Drive to idealny wybór, jeśli w grę wchodzi bezpieczne przechowywanie danych. Od teraz wszystkie te zalety dostępne również dla użytkowników komputerów Mac.

Crypto Drive dostępny w wersjach 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB i 32 GB  na system Mac OS X. Cena: od 164 PLN netto. Dystrybutorem Crypto Drive w Polsce jest firma AutoID Polska S.A.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...