Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/05/2010

Elegancja i styl w nowym Envy17

HP zaprezentowało odświeżoną ofertę notebooków dla klientów indywidualnych. Nowy notebook HP ENVY17 ma oferować doskonałą równowagę pomiędzy wyglądem a technologią — obrazując najnowsze osiągnięcia techniczne a także artystyczną fantazję.

Zaktualizowane zostały serie HP ENVY, HP Pavilion, HP G i HP Mini. HP połączyło styl i wydajność, aby zaoferować modne notebooki, które swą mocą obliczeniową spełnią potrzeby każdego klienta.
Notebooki z serii ENVY są wyposażone w wydajne procesory Intel i karty graficzne ATI Mobility Radeon, umożliwiające granie w gry, oglądanie filmów wideo i obróbkę obrazów 3D. Komputery mają optyczny napęd szczelinowy, kamerę internetową HP HD z funkcją low light, podświetlaną klawiaturę, najnowsze technologie łączności bezprzewodowej (wymagany jest punkt dostępu bezprzewodowego oraz usługa dostępu do Internetu, które są sprzedawane osobno)  i zoptymalizowane oprogramowanie. Są to między innymi programy do przetwarzania obrazów oraz filmów wideo przeznaczone wyłącznie do notebooków Envy i skierowane do kreatywnych użytkowników wymagających wysokiej wydajności.
Ponadto urządzenia są wyposażone w oprogramowanie Beats Audio. To rozwiązanie opracowane przez firmy HP i Dr. Dre Beats, ma zapewniać optymalną jakość dźwięku, zgodną z wymaganiami artystów.

Dolna część obudowy notebooków HP z serii Envy została wykonana ze stopu magnezu, aby zredukować wagę oraz zmniejszyć jego rozmiary. Ponadto obudowa komputera jest wykonana z obrabianego laserem aluminium  zwiększając tym samym wytrzymałość oraz trwałość urządzenia.

Dzięki dyskowi o pojemności 640 GB notebook ENVY17 ma zapewniać wydajność i elastyczność umożliwiającą realizację nawet najbardziej wymagających zadań. Model ENVY17 jest wyposażony w kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 5830 z 1024 MB pamięci GDDR5 VRAM, ekran Full HD o przekątnej 43,9 cm (17,3”) z technologią HP UltraBrightView Infinity oraz rozwiązanie Beats Audio z subwooferem HP Triple Bass Reflex, które zapewnia doskonałe brzmienie i umożliwia odtwarzanie muzyki zgodnie z wymaganiami artystów.

Notebook HP ENVY17 będzie dostępny w sprzedaży od 26 maja, a cena najtańszej wersji będzie wynosić 1299 EUR.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku