Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/05/2010

EX-Z350 – 100 gramów komfortu

Sezon wakacyjny zbliża się dużymi krokami. Z tej okazji firma Casio wprowadza na polski rynek nowy model aparatu, który powiększa serię Exilim Zoom. EX-Z350 to elegancki kompakt o wadze standardowej tabliczki czekolady, który wyposażono m.in. w 27mm szerokokątny obiektyw umożliwiający wykonywanie zdjęć w każdej sytuacji.

Stylowy EX-Z350 posiada 4-krotny zoom optyczny oraz 12.1 megapikselową matrycę, która pozwala wykonywać zdjęcia z wiernie odwzorowanymi detalami nawet niewielkich elementów. Nowość charakteryzuje się także dużym, blisko 7 centymetrowym (2.7 – cali) kolorowym wyświetlaczem LCD TFT, zapewniającym dokładny podgląd wszystkich obiektów, zdjęć czy filmów.

Casio Exilim EX-Z350 posiada również 23 tryby tematyczne Best Shot. Dzięki czemu, aparat, w zależności od wybranego trybu zastosuje optymalne ustawienia, zapewniając tym samym zdjęcie najlepszej jakości.

Interesująco prezentują się również dodatkowe funkcje, jak system wykrywania twarzy, elektroniczna stabilizacja obrazu (Anti Shake DSP) czy inteligentny autofocus. Dodatkowo nowość od Casio wyposażono w tryb Make-Up Mode umożliwiający retusz fotografii oraz tryb krajobrazu, który analizuje obraz i wzmacnia kolorystykę zdjęcia.

Komfortowym rozwiązaniem zastosowanym w EX-Z350 jest tryb Easy Mode, który dostosowuje ustawienia aparatu do warunków, ograniczając tym samym czynność fotografowania do naciśnięcia spustu migawki.

Kompakt waży 100g (bez baterii), a w największym miejscu ma grubość 18mm, przez co zmieści się niemal w każdej kieszeni, czy torebce.

Nowy Exilim będzie dostępny od połowy czerwca w pięciu wersjach kolorystycznych – srebrnej, czarnej, niebieskiej, amarantowej i różowej, w sugerowanej cenie 599 PLN brutto.


Panorama Firm pomoże znaleźć strefę kibica

Już 19 czerwca Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej meczem z Senegalem. Dla polskich kibiców będzie to doskonała okazja do spotkań i wspólnego wspierania biało-czerwonych. Z myślą o sympatykach futbolu lokalna wyszukiwarka Panorama Firm udostępniła wykaz miejsc, w których będzie można grupowo oglądać transmisje z meczów. Co istotne, właściciele lub zarządcy […]

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów. W raporcie “Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i […]

Kim są użytkownicy social media w Polsce?

NapoleonCat – platforma do zarządzania komunikacją w social media – postanowiła przeanalizować udział procentowy osób korzystających z największych platform społecznościowych w Polsce. Pod lupę wzięto użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Messengera. Kim są osoby korzystające z tych serwisów? Niekwestionowanym liderem wśród mediów społecznościowych w Polsce jest Facebook. Obecnie korzysta z niego 16,3 mln osób powyżej trzynastego […]

Techcity na Facebooku