Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/05/2010

HANNspree: ultraprzenośne i funkcjonalne

Najnowsze komputery HANNspree mają być propozycją dla wszystkich użytkowników, którzy poszukują lekkiego, wydajnego, a jednocześnie długo pracującego na akumulatorze sprzętu.

SN10E2 to 10-calowy netbook, który  wykorzystuje moc i energooszczędność platformy Intel Atom, natomiast SN12E2 to 12-calowy notebook oparty o procesor Intel SU4100.

Komputery mają pracować na w pełni naładowanym 6-komorowym akumulatorze: do 8 godzin – notebook i do 6 godzin netbook, przy niskim obciążeniu procesora i podsystemu graficznego (czytanie tekstów, przeglądanie stron internetowych).

Netbook SN10E2 jest małym komputerem, który można zmieścić w damskiej torebce lub dużej kieszeni bojówek. Świetnie sprawdzi się, jako drugi komputer na wyjazdy, do przeglądania internetu, oglądania filmów i opracowywania tekstów. Netbook może z powodzeniem pełnić funkcje podstawowego komputera, gdy użytkownik nie zamierza korzystać z programów wymagających bardzo mocnego procesora i systemu graficznego. Jego zaletami są duża niemal klasycznej wielkości klawiatura, długi czas pracy na baterii i bardzo przystępna cena.

Notebook SN12E2 wykorzystuje mocniejszy procesor i system graficzny Intela (Intel SU4100 / Intel GMA4500), a jego obudowa jest tylko nieco większa od netbooka, gdyż ekran tu zastosowany ma 12 cali przekątnej. Wagą także nie odbiega znacząco od netbooka. Komputer ten przy większej mocy jest w stanie pracować tak samo długo, a w niektórych przypadkach nawet dłużej niż model SN10E2. Jego przeznaczeniem jest praca z bardziej rozbudowanymi aplikacjami, które wymagają mocniejszego systemu niż ma to miejsce w przypadku netbooka.

Cena za model 10″ SN10E2 z Linuxem wynosi około 920 zł.
Cena za model 12″ SN12E2 z Linuxem wynosi około 1830 zł.

Przeczytaj także:   Ponad milion użytkowników usługi Ovi Mail Nokii

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku