25/05/2010

HANNspree: ultraprzenośne i funkcjonalne

Najnowsze komputery HANNspree mają być propozycją dla wszystkich użytkowników, którzy poszukują lekkiego, wydajnego, a jednocześnie długo pracującego na akumulatorze sprzętu.

SN10E2 to 10-calowy netbook, który  wykorzystuje moc i energooszczędność platformy Intel Atom, natomiast SN12E2 to 12-calowy notebook oparty o procesor Intel SU4100.

Komputery mają pracować na w pełni naładowanym 6-komorowym akumulatorze: do 8 godzin – notebook i do 6 godzin netbook, przy niskim obciążeniu procesora i podsystemu graficznego (czytanie tekstów, przeglądanie stron internetowych).

Netbook SN10E2 jest małym komputerem, który można zmieścić w damskiej torebce lub dużej kieszeni bojówek. Świetnie sprawdzi się, jako drugi komputer na wyjazdy, do przeglądania internetu, oglądania filmów i opracowywania tekstów. Netbook może z powodzeniem pełnić funkcje podstawowego komputera, gdy użytkownik nie zamierza korzystać z programów wymagających bardzo mocnego procesora i systemu graficznego. Jego zaletami są duża niemal klasycznej wielkości klawiatura, długi czas pracy na baterii i bardzo przystępna cena.

Notebook SN12E2 wykorzystuje mocniejszy procesor i system graficzny Intela (Intel SU4100 / Intel GMA4500), a jego obudowa jest tylko nieco większa od netbooka, gdyż ekran tu zastosowany ma 12 cali przekątnej. Wagą także nie odbiega znacząco od netbooka. Komputer ten przy większej mocy jest w stanie pracować tak samo długo, a w niektórych przypadkach nawet dłużej niż model SN10E2. Jego przeznaczeniem jest praca z bardziej rozbudowanymi aplikacjami, które wymagają mocniejszego systemu niż ma to miejsce w przypadku netbooka.

Cena za model 10″ SN10E2 z Linuxem wynosi około 920 zł.
Cena za model 12″ SN12E2 z Linuxem wynosi około 1830 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...