25/05/2010

HANNspree: ultraprzenośne i funkcjonalne

Najnowsze komputery HANNspree mają być propozycją dla wszystkich użytkowników, którzy poszukują lekkiego, wydajnego, a jednocześnie długo pracującego na akumulatorze sprzętu.

SN10E2 to 10-calowy netbook, który  wykorzystuje moc i energooszczędność platformy Intel Atom, natomiast SN12E2 to 12-calowy notebook oparty o procesor Intel SU4100.

Komputery mają pracować na w pełni naładowanym 6-komorowym akumulatorze: do 8 godzin – notebook i do 6 godzin netbook, przy niskim obciążeniu procesora i podsystemu graficznego (czytanie tekstów, przeglądanie stron internetowych).

Netbook SN10E2 jest małym komputerem, który można zmieścić w damskiej torebce lub dużej kieszeni bojówek. Świetnie sprawdzi się, jako drugi komputer na wyjazdy, do przeglądania internetu, oglądania filmów i opracowywania tekstów. Netbook może z powodzeniem pełnić funkcje podstawowego komputera, gdy użytkownik nie zamierza korzystać z programów wymagających bardzo mocnego procesora i systemu graficznego. Jego zaletami są duża niemal klasycznej wielkości klawiatura, długi czas pracy na baterii i bardzo przystępna cena.

Notebook SN12E2 wykorzystuje mocniejszy procesor i system graficzny Intela (Intel SU4100 / Intel GMA4500), a jego obudowa jest tylko nieco większa od netbooka, gdyż ekran tu zastosowany ma 12 cali przekątnej. Wagą także nie odbiega znacząco od netbooka. Komputer ten przy większej mocy jest w stanie pracować tak samo długo, a w niektórych przypadkach nawet dłużej niż model SN10E2. Jego przeznaczeniem jest praca z bardziej rozbudowanymi aplikacjami, które wymagają mocniejszego systemu niż ma to miejsce w przypadku netbooka.

Cena za model 10″ SN10E2 z Linuxem wynosi około 920 zł.
Cena za model 12″ SN12E2 z Linuxem wynosi około 1830 zł.

Przeczytaj także:   BenQ C1480 – bardzo smukły aparat zasilany bateriami AA

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]