11/05/2010

Netbook HP w stylu Vivienne Tam tylko w Vobis

HP Mini 210 Vivienne Tam Edition jest niewielki, lekki i wydajny, ale uwagę przykuwa przede wszystkim ozdobioną motywami motyli, obudową. Miłym dodatkiem jest podwójne zaproszenie na film „Sex w wielkim mieście 2” dodawane przy zakupie w salonie Vobis.

HP Mini to idealny netbook dla nowoczesnej kobiety, łączący w sobie motywy z dwóch światów – mody i technologii. Podczas projektowania obudowy urządzenia Vivienne Tam inspirowała się chińską historią miłosną „Butterfly Lovers”.  Znalazły się tu również motywy znane z wiosennej kolekcji jej domu mody. Motywy zaprojektowane przez Tam pojawiają się również w systemie operacyjnym – np. menu Start z wizerunkiem motyla, dopasowane tapety oraz niestandardowe ikony. Dodajmy, że główny motyw dekoracyjny zintegrowano bezpośrednio z pokrywą komputera za pomocą technologii HP Imprint, która sprawia, że jest on w pełni odporny na ścieranie.

Jako, że piękna obudowa to zdecydowanie za mało, by zadowolić użytkowniczkę nowoczesnego komputera – dlatego też inżynierowie HP zaprojektowali swój najnowszy produkt tak, był przy możliwe niewielkiej wadze i gabarytach uzyskać jak największą wydajność. Komputer jest naprawdę mały i z powodzeniem zmieści się do damskiej torebki (waży 1,2 kg), zastosowano w nim wydajny procesor Intel Atom 1,83 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej, kartę graficzną Intel GMA 3150 oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli jest podświetlony diodami LED. Zastosowany w urządzeniu akumulator ma wystarczać na ok. 5,5 godziny nieprzerwanej pracy.

Oprócz systemu operacyjnego Windows 7 w wersji Home Premium,znajdziemy tu także oprogramowanie HP QuickWeb, dzięki któremu w kilka sekund od uruchomienia komputera możemy wysyłać wiadomości do serwisów Facebook i Twitter, słuchać muzyki, przeglądać Internet, planować spotkania, wysyłać i odbierać pocztę elektroniczną lub rozpoczynać czat. Panie docenią też pomysł na wykorzystanie wbudowanej kamery internetowej – w razie potrzeby jednym przyciskiem możemy zmienić ją w lustro.

Wyłączność na dystrybuowanie komputera HP Mini 210 Vivienne Tam Edition na polskim rynku ma firma Vobis. Każdy zakup HP Mini 210 Vivienne Tam Edition premiowany będzie podwójnym zaproszeniem na film „Sex w wielkim mieście 2”.

Cena komputera wynosi 1999zł, można go również nabyć w 10 ratach  po 219,89zł.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...