10/05/2010

Płyta SAPPHIRE dla procesorów AMD Phenom II X6 z chipsetem 890GX

Firma SAPPHIRE przedstawiła nową płytę główną PURE CrossFireX 890GX AM3 wyposażoną w chipset AMD 890GX i mostek południowy SB850. Płyta została zaprojektowana do obsługi procesorów AMD Phenom II (w tym 6-rdzeniowych) pasujących do podstawki AM3. Cztery sloty DDR3 umożliwiają zainstalowanie do 16 GB bardzo szybkiej pamięci DDR3 taktowanej częstotliwością 1066/1333/1600 MHz.

Szczególny nacisk przy produkcji płyty głównej SAPPHIRE został położony na jej niezawodność i jakość wykonania. Polimerowe kondensatory typu SOLID zapewniają stabilność działania nawet przy wysokich temperaturach.
Płyta SAPPHIRE PURE CrossFireX 890GX wyposażona została w zintegrowaną kartę graficzną ATI HD 4290, która obsługuje technologię ATI Hybrid Graphics oraz AMD UVD 2.0. Płyta posiada dwa złącza PCI Express x16 pozwalające na podłączenie dwóch zewnętrznych kart graficznych w trybie CrossFireX (x8, x8) w celu zwiększenia wydajności podsystemu graficznego.

Technologia ATI Hybrid Graphics automatycznie zwiększa wydajność zewnętrznej karty graficznej przez dodanie mocy obliczeniowej zintegrowanego chipu. Gdy komputer jest w stanie niskiego obciążenia, system wyłącza zewnętrzną kartę graficzną, działając tylko z wykorzystaniem zintegrowanego układu. W ten sposób oszczędza energię. Dzięki AMD UVD 2.0 (Unified Video Decoder) odtwarzanie filmów HD obciąża procesor CPU jedynie w niewielkim stopniu. Jednocześnie zintegrowany dekoder obsługuje trzy standardy kodowania plików wideo wysokiej rozdzielczości – VC-1, MPEG-2 i H.264. Wideo w formacie HD może być wysłane na wyświetlacz HD Ready przez porty VGA, DVI-D i HDMI znajdujące się na tylnym panelu płyty głównej.

Dodatkowo płyta PURE CrossFireX 890GX wyposażona jest w najnowszą technologię AMD – Performance Cache. Dzięki 128 MB dwukanałowej pamięci Sideport DDR3 użytkownicy odczują realny wzrost wydajności podsystemu graficznego.
Dzięki technologiom ATI PowerPlay™, AMD PowerNow™ 3.0 i Cool’n’Quiet™ nowa płyta główna SAPPHIRE dynamicznie reaguje na zmiany w obciążeniu, podnosząc lub obniżając prędkość działania podzespołów komputera w celu optymalnego zużycia energii.

Przeczytaj także:   Pierwszy monitor Samsunga z zakrzywionym ekranem

Za połączenia z urządzeniami zewnętrznymi odpowiada 12 portów USB 2.0, 6 portów SATAIII, gigabitowa karta sieciowa, a także port COM i interfejs podczerwieni IrDA. Dźwięk generuje 8-kanałowa karta Realtek HD z obsługą dźwięku przestrzennego. Nowością jest wyposażenie płyty w port mini PCI-E.

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej SAPPHIRE PURE 890GX AM3 wynosi 469 zł brutto. Produkt  objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]