Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/05/2010

Procesory 2010 IntelR CoreT do ultracienkich laptopów

Firma Intel Corporation wprowadziła do sprzedaży nowe procesory Intel Core, które rozszerzają gamę zastosowań wielokrotnie nagradzanej rodziny układów Intel Core na bardziej stylowe, ultracienkie laptopy. Laptopy — cieńsze niż 2,5 cm i ważące od 0,9 do 2,3 kg — oferują wydajność, czas pracy na zasilaniu bateryjnym i opcje łączności, których potrzebują mobilni konsumenci.

Procesory, oparte na 32-nanometrowej (nm) technologii produkcyjnej firmy Intel, są ponad 32 procent mniejsze1 i zapewniają ponad 32 procent wyższą wydajność2  lekkim, stylowym urządzeniom. Ograniczają też pobór mocy3 o ponad 15 procent, co przekłada się na wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym.


„Konsumenci domagają się laptopów, które łączą styl i wydajność, a nowe procesory 2010 Intel® Core™ Ultra-Low Voltage do ultracienkich laptopów oferują jedno i drugie w jednej eleganckiej konstrukcji — powiedział Mooly Eden, wiceprezes i dyrektor generalny działu PC Client Group w firmie Intel.

— Wiodąca, 32-nanometrowa technologia produkcyjna wykorzystująca metalowe bramki z izolatorem o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k) w połączeniu z przełomową architekturą i wzornictwem pozwala konstruować notebooki cieńsze, lżejsze i szybsze od poprzednich modeli, a przy tym pracujące znacznie dłużej na zasilaniu bateryjnym. Laptopy stają się ultraprzenośne, a z nowymi procesorami w środku szybciej reagują na polecenia użytkownika i rzadziej zmuszają go do czekania” – dodał Mooly Eden.

Procesory wyposażone w technologię Intel® Turbo Boost4 automatycznie dostosowują wydajność do obciążenia, w razie potrzeby zapewniając użytkownikom natychmiastowy wzrost mocy. Technologia Intel® Hyper-Threading5 dostępna w procesorach Intel® Core™ i7, Core i5 i Core i3 zapewnia szybkie reakcje systemu i ogranicza opóźnienia podczas jednoczesnego wykonywania wielu zadań. Dzięki grafice Intel® HD procesory zapewniają kryształowo czysty obraz, żywe kolory i płynne odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości (HD) oraz dźwięku.


Ponadto, zapowiedziany niedawno chipset Mobile Intel 5 Series zaprojektowany pod kątem laptopów ULV zapewnia obsługę wielu opcji wideo i audio, ulepszone zabezpieczanie danych i komputera za sprawą technologii IntelAnti-Theft oraz niezawodną ochronę cyfrowych aktywów użytkownika.

Przeczytaj także:   Nowa letnia ramówka ESKA TV

Oczekuje się, że producenci laptopów, tacy jak Acer, Asus, Lenovo i MSI, zaoferują ponad 40 modeli laptopów w zróżnicowanych cenach.


Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci

Zapraszamy Was do galerii najlepszych zdjęć związanych ze strajkiem kobiet, na jakie trafiliśmy w sieci. Jeśli macie swoje propozycje, przysyłajcie na nasz redakcyjny adres: redakcja@techcity.pl. Kobiety, jesteśmy z Wami!!! A teraz zapraszamy na “Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci”. Strajk kobiet – najlepsze memy. (RED – Strajk kobiet-memy) Przeczytaj także:   Bloodhound SSC pobije […]

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

Techcity na Facebooku