Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/05/2010

Przenośne SSD od PQI

W ofercie PQI pojawiły się przenośne, 2,5 calowe dyski SSD. Model S533-E wyposażono w  interfejs USB 3.0, który umożliwia zdecydowanie szybsze przesyłanie danych. Natomiast  S532-E może pracować jako dysk zewnętrzny, ale można go także zamontować wewnątrz komputera.

Dysk PQI S533-E z pewnością docenią użytkownicy, którym szczególnie zależy na oszczędności czasu przy kopiowaniu dużych pakietów danych, filmów czy plików mp3. Nośnik wyposażony zastał w złącze USB 3.0, które umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet 10 razy większą niż w przypadku standardu 2.0. Wspierany przez aplikację TurboFlash USB, najnowszy produkt PQI zapewnia transfer na poziomie do 236MB/sek podczas odczytu i do 86MB/sek przy zapisie. Dysk dostępny jest w stylowej, ciemnoczerwonej obudowie z aluminium oraz dwóch pojemnościach – 80 i 160 GB.

Drugi debiutant – PQI S532-E – to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy poszukują  elastycznych rozwiązań i najwyższych standardów w zakresie ochrony danych. Dysk zamknięty jest w antywstrząsowej obudowie, która zapewnia także bardzo cichą pracę. Obudowa przyciąga uwagę aerodynamicznym kształtem, piaskowaną powierzchnią i czerwonym kolorem lakieru. Zastosowane złącze USB 2.0 sprawia, że nośnik stanowi w pełni funkcjonalne, przenośne urządzenie.

S532-E to także doskonały pomysł na unowocześnienie swojego komputera.  Istnieje możliwość szybkiego i łatwego wyciągnięcia dysku z obudowy, bez użycia narzędzi – wystarczy przesunąć jeden rygielek. SSD – który posiada interfejs SATA II – można wtedy wykorzystać jako twardy dysk w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Operacja taka nie powoduje utraty gwarancji. Z kolei dysk wyjęty z komputera możemy używać w obudowie jako przenośny. Pojemność S532-E to 40 GB.

Oba modele SSD PQI objęte są trzyletnią gwarancją producenta. S533-E o pojemności 80 GB kosztuje 1099 zł brutto, a 160 GB 2199 zł. Zakup S532-E to wydatek 499 zł. Dyski dostępne są w ofercie partnerów Konsorcjum FEN.

Przeczytaj także:   Sony MEX-XB100BT: pierwszy radioodtwarzacz ze wzmacniaczem cyfrowym 4 x 100 W

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku