Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/05/2010

TRANSCEND przedstawia kontroler portów USB 3.0

Po zaprezentowaniu pierwszego urządzenia z interfejsem USB 3.0 – dysku zewnętrznego StoreJet 25D3 – TRANSCEND wprowadza na rynek kontroler portów USB 3.0. Podłączony do płyty głównej pozwala korzystać ze wszystkich urządzeń obsługujących nowy standard.

Kontroler PDU USB 3.0 jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników pecetów, którzy nie chcą wymieniać płyty głównej wyłącznie w celu posiadania nowego interfejsu. Urządzenie pozwoli im bez przeszkód korzystać z jego dobrodziejstw. Dzięki zastosowaniu złącza PCI Express 2.0 x1 kontroler jest kompatybilny z wszystkimi dostępnymi na rynku płytami głównymi i gwarantuje nieograniczoną dwustronną komunikację między komputerem i dowolnym urządzeniem USB podłączonym do adaptera.


PDU3 USB 3.0 jest wyposażony w dwa porty USB, co zapewnia obsługę interfejsu USB 3.0 przy przepustowości do 5Gb/s. Oznacza to 10-krotny wzrost prędkości transferu danych w porównaniu do wcześniejszego USB 2.0. Kontroler jest kompatybilny wstecz, a więc zapewni komunikację także ze starszymi urządzeniami wykorzystującymi USB 1.1 lub USB 2.0.

Ponadto kontroler USB 3.0 od TRANSCENDa dostarcza 900mA natężenia prądu na każdy port, czyli o 80% więcej niż USB 2.0. Gwarantuje to bardziej stabilną pracę urządzeń zużywających znaczne ilości prądu, a te zasilane akumulatorkami dużo szybciej się ładują.  Kontroler PDU3 USB 3.0 jest zgodny z systemem operacyjnym Windows7. Został objęty dwuletnią gwarancją producenta.

Sugerowana cena detaliczna kontrolera portów USB 3.0 PDU3 wynosi 85 zł brutto.

Przeczytaj także:   Uniwersalny projektor Hitachi

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku