Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/06/2010

Asmax PC Watch – strażnik internetu w domu i firmie

Asmax PC Watch to niewielkie urządzenie dla domu i firmy, które każdemu rodzicowi pozwoli czuwać nad aktywnością dziecka w sieci, a pracodawcy umożliwi kontrolę i zarządzanie dostępem pracownika do określonych aplikacji w internecie.

Asmax PC Watch rozmiarowo jest bardzo niewielki i wyglądem przypomina przenośną pamięć USB, tzw. pendrive. Jest przydatnym narzędziem do monitorowania i zarządzania aktywnością użytkownika internetu, który korzysta z sieci w domu czy firmie. Urządzenie pozwala na blokowanie dostępu do określonych stron WWW, komunikatorów, a także do internetu, np. w wybranych przedziałach czasowych. Nowy Asmax to również opcja zapisu i przeglądania historii odwiedzanych witryn, a także treści wpisywanych za pomocą klawiatury.


W praktyce Asmax PC Watch może oznaczać wiele korzyści. Dla rodziców jest to bardzo ważny atut pomagający chronić dziecko przed szeregiem niebezpieczeństw, jakie kryją się nie tylko w postaci dostępu do niewskazanych dla młodego pokolenia witryn internetowych, ale też ze strony komunikatorów i nawiązywanych tą drogą niepożądanych relacji. Natomiast w przypadku firmy – jest to istotna opcja zarządzania dostępem pracownika do określonych aplikacji w internecie. Pracodawca może ograniczyć pracownikom dostęp do popularnych witryn internetowych (np. społecznościowych), które mogą angażować pracowników w aktywności niekoniecznie związane z realizowanymi przez nich zadaniami.


By korzystać z funkcji oferowanych przez Asmax PC Watch, należy zainstalować dedykowane oprogramowanie, umieścić urządzenie w porcie USB, a następnie dokonać konfiguracji. Aplikacja jest zupełnie niewidoczna dla użytkownika komputera – staje się widzialna dopiero po wpięciu urządzenia-klucza USB.

Asmax PC Watch objęty jest gwarancją wynoszącą 24 miesiące i jest dostępny w cenie 69 zł brutto.

Przeczytaj także:   Muse M-748DP – przenośny, stylowy odtwarzacz DVD

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku