Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/06/2010

Bezgłośny HD 5670 Ultimate od SAPPHIRE

SAPPHIRE przedstawia kartę graficzną HD 5670 Ultimate. Nowa karta posiada wydajność swojej aktywnie chłodzonej poprzedniczki, ale pracuje w całkowitej ciszy dzięki technologii heatpipe oraz radiatorom chłodzącym wszystkie kluczowe podzespoły.

SAPPHIRE HD 5670 Ultimate jest wyposażona w 400 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 775  MHz, a 1GB GDDR5 pracuje z taktowaniem 1000 MHz. Nad niską temperaturą GPU i pamięci czuwa bezgłośny system chłodzenia w całości zaprojektowany przez SAPPHIRE.


Konfiguracja wyjść na tylnym panelu wygląda następująco: DL-DVI, HDMI i DisplayPort. Dodatkowo obsługiwane są wyświetlacze: VGA – przez przejściówkę DVI-VGA oraz drugi DVI – przez przejściówkę HDMI-DVI. SAPPHIRE HD 5670 Ultimate obsługuje technologię ATI Eyefinity, pozwalając na podłączenie trzech monitorów do karty, pod warunkiem, że jeden z nich ma złącze DisplayPort lub jest podłączony przez aktywną przejściówkę. Obsługa CrossFireX pozwala na połączenie dwóch kart HD 5670 na odpowiedniej płycie głównej.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5670 Ultimate wynosi 439 zł.

Przeczytaj także:   640 GB danych w kieszeni

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku