07/06/2010

GIGABYTE GA-X58A-UD9 – nowy wymiar wydajności

GIGABYTE wprowadził do sprzedaży płytę główną GA-X58A-UD9, model oparty na chipsecie Intel X58 (LGA 1366) ma być “potworem wydajności”. Płyta dysponuje 24 fazowym układem zasilania CPU, 7 złączami graficznymi PCI Express 2.0 (4 PCI-E x16 + 3 PCI-E x8) pracującymi w trybie NVIDIA SLI lub ATI CrossFireX oraz bardzo  wydajnym układem chłodzenia Hybrid SILENT-PIPE 2 z dodatkowym blokiem wodnym. Całości dopełniają najnowsze technologie GIGABYTE, z 333 Onboard Acceleration na czele.

Definicja maksymalnej wydajności uległa bezpowrotnej zmianie w momencie premiery sześciordzeniowych procesorów Intel Core i7-980X. Aby zapewnić stabilne dostarczanie mocy do tak wymagających układów, inżynierowie GIGABYTE przeprojektowali system zasilania na płycie GA-X58A-UD9. 24 fazy zasilające mają być w stanie zapewnić wydajną pracę każdego dostępnego obecnie procesora dla komputerów domowych, nawet podczas ekstremalnego OC.


W modelu GA-X58A-UD9 zastosowano technologię Dual Power Switching. Dzięki niej 2 zestawy 12 faz zasilających mogą działać na przemian, co znacząco redukuje temperaturę komponentów i zmniejsza ich awaryjność. Dual Power Switching to także inteligentny system, który dostosowuje pobór mocy do aktualnego zapotrzebowania. Gdy jest ono ekstremalnie wysokie, zostaną uruchomione wszystkie dostępne fazy, gdy spadnie, część z nich automatycznie przejdzie w stan uśpienia. W ten sposób komputer pobiera dokładnie tyle energii, ile jest mu potrzebne do efektywnego działania, nie marnując jej ani nie ograniczając jej poboru kosztem wydajności.


Dodatkową zaletą Dual Power Switching jest zwiększona ochrona przed uszkodzeniem układu zasilającego. Gdy z jakiegoś powodu jedna z faz przestanie działać, system automatycznie odłączy zestaw 12 faz z wadliwym elementem. Platforma będzie wówczas poprawnie działać wykorzystując drugą połowę faz zasilających. W tradycyjnej płycie głównej podobne uszkodzenie uniemożliwiłoby dalszą pracę komputera.

Dzięki dwóm układom NVIDIA NF200 płyta główna GA-X58A-UD9 bez trudu obsłuży aż 4 karty graficzne w pełnej szerokości pasma (x16) w trybach NVIDIA® SLI™ lub ATI CrossFireX™. Trudno wyobrazić sobie zadanie, któremu nie podoła tak rozbudowana platforma PC. Odtwarzanie gier w najwyższej rozdzielczości przy użyciu wielu kart graficznych i paru monitorów nie stanowi dla takiego systemu problemu. Płyta GA-X58A-UD9 została także wyposażona w interfejsy USB 3.0 i SATA 3 z obsługą macierzy RAID oraz technologię Power Boost, czyli najnowsze rozwiązania GIGABYTE 333 zapewniające superszybki transfer danych.

Przeczytaj także:   Router DrayTek zamiast modemu USB


Model GA-X58A-UD9 dysponuje wszystkimi technologiami, z których słynie GIGABYTE: Ultra Durable™ 3 (podwójna ilość miedzi w wewnętrznych warstwach PCB zapewnia niższe temperatury pracy), Smart6™ (narzędzia ułatwiające zarządzanie systemem PC), On/Off Charge (funkcja szybkiego ładowania iPodów i iPadów), DualBIOS™ (sprzętowa ochrona przed uszkodzeniami BIOS’u) oraz system oszczędzania energii Dynamic Energy Saver™ 2.

Porównując GA-X58A-UD9 z większością typowych płyt głównych, łatwo dostrzec, że ze względu na wielość elementów oraz funkcjonalne ich rozmieszczenie na laminacie, została ona wykonana w powiększonym formacie XL-ATX (345×264).

Tagi:

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]