Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/06/2010

MODECOM – kosmiczny HUB USB

MODECOM kolejny raz zaskakuje nowoczesnym wzornictwem swoich produktów. HUB-UFO najnowszy produkt z oferty MODECOM ma wprowadzić powiew świeżości wśród obecnych na rynku hub-ów USB.

Modelowi UFO nie można zarzucić braku wyrazistej kreski – design urządzenia jest intrygujący i nieprzeciętny. Jego funkcjonalność ma w pełni zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Dzięki niemu użytkownicy mogą podłączyć nawet 7 dodatkowych urządzeń posiadających złącza USB. Niewielkie rozmiary oraz krótki, chowany w urządzeniu kabel sprawdzi się w trakcie podróży.

HUB-UFO nie wymaga dodatkowego źródła zasilania, jednak opcjonalny zasilacz pozwala zwiększyć jego możliwości, zapewniając ładowanie akumulatorów w telefonach komórkowych lub przenośnych odtwarzaczach MP3.


„W przeciwieństwie do posiadaczy komputerów stacjonarnych, mobilni użytkownicy muszą liczyć się z problemem zbyt małej ilości portów USB. Dotyczy to szczególnie netbooków oraz starszych notebooków, gdzie standardowo montuje się 2-3 takie złącza, które w wielu przypadkach nie wystarczają do obsługi dodatkowych urządzeń. Właśnie z myślą o tych klientach stworzyliśmy HUB-UFO, dzięki któremu będą mogli swobodnie podłączyć aż 7 peryferiów, zapewniając im również (opcjonalnie) niezbędną moc do ładowania lokalnych akumulatorów. Na uwagę zasługuje również kompaktowa obudowa hub’a, który zmieści się w kieszeni kurtki, torbie na notebooka lub plecaku.

Pamiętajmy, iż liczba produktów wykorzystujących złącze USB wciąż rośnie. Zalety tego uniwersalnego rozwiązania dostrzegli nie tylko producenci komputerowych akcesoriów, ale również firmy produkujące telefony komórkowe, odtwarzacze MP3, czy telewizory i projektory. W Internecie można znaleźć szereg ofert z produktami-gadżetami, które oparte są również na tej technologii.” – powiedział Krzysztof Wójciak, Dyrektor Zarządzający MODECOM.
Sugerowana cena detaliczna MODECOM HUB-UFO : 59,90 PLN. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.


SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku