30/06/2010

Od 1 lipca zmiany w roamingu

Od 1 lipca br. Plus wprowadza zmiany związane z korzystaniem z roamingu w krajach Unii Europejskiej i krajach stowarzyszonych.

Zmiany wynikają z wejścia w życie odpowiednich przepisów Parlamentu Europejskiego i dotyczą:
•    opłat za połączenia telefoniczne otrzymane w roamingu oraz za wysłanie wiadomości SMS;
•    automatycznego włączenia usługi „Limiter Data w roamingu” dla wszystkich klientów abonamentowych sieci Plus;
•    zasad korzystania z Poczty Głosowej .

Opłaty za połączenia otrzymane w roamingu oraz za wysłanie wiadomości SMS obowiązujące od 1 lipca br:

Bez zmian pozostają opłaty za wykonywanie połączeń telefonicznych w roamingu w ramach Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych i wynoszą 1,79 zł brutto za minutę.

Od 1 lipca wszystkim klientom abonamentowym zostanie bezpłatnie włączona usługa „Limiter DATA w roamingu”. Polega ona na ustawieniu limitu na pakietową transmisję danych w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach stowarzyszonych. W ramach usługi klienci otrzymują powiadomienia, w formie bezpłatnych wiadomości SMS, informujące o wykorzystaniu limitu na usługi oparte na pakietowej transmisji danych w roamingu. Limit dla każdego klienta wynosi 200 zł brutto. Po wykorzystaniu 40%, 80% oraz 100% limitu wysyłany jest SMS informujący o tym zdarzeniu. Po przekroczeniu całkowitego limitu, usługi oparte na pakietowej transmisji danych są blokowane. „Limiter DATA w roamingu” daje gwarancję, że nie zostanie przekroczona kwota 200 zł, należy jednak pamiętać, że może zadziałać w trakcie pobierania dużego pliku, co spowoduje konieczność pobrania go ponownie po odblokowaniu limitu.

Odblokowanie limitu jest możliwe po wysłanie wiadomości SMS o treści ODBLOKUJ pod numer 8802 (numer bezpłatny w kraju, za granicą opłata zgodna z taryfą klienta) lub przez połączenie z IVR 48 605 020 010 (numer bezpłatny w kraju i w roamingu). Odblokowania limitu można dokonać w trakcie trwania sesji transmisji danych lub jeszcze przed jej rozpoczęciem. Klienci, którzy nie chcą korzystać z usługi „Limiter DATA w roamingu” powinni wysłać SMS o treści NIE pod numer 8801 (numer bezpłatny w kraju, za granicą opłata zgodna z taryfą klienta).

Od 1 lipca zniesione zostają w krajach Unii Europejskiej opłaty za połączenie przychodzące w roamingu, które zostało przekierowane na skrzynkę Poczty Głosowej w kraju (przy przekierowaniach warunkowych). Bez zmian natomiast pozostają opłaty za świadome działania Klienta czyli odsłuchanie oddzwaniającej Poczty Głosowej w roamingu lub połączenie z Pocztą Głosową.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...