Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/06/2010

Silent Pro Gold – Złoto od Cooler Master

Najnowszej generacji karty graficzne i płyty główne używane przy najbardziej wydajnych platformach dla graczy i overclockerów, stają się coraz bardziej wymagające pod względem zasilania. Silent Pro Gold – nowa seria zasilaczy od Cooler Master została stworzona właśnie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przy utrzymaniu najwyższej, 90-procentowej wydajności, pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej wyśrubowanych potrzeb.

Seria Silent Pro Gold została zaprojektowana całkowicie od podstaw z użyciem kilku innowacyjnych i opatentowanych przez Cooler Master technologii. Na potrzeby nowego produktu, została stworzona technologia HTT(Heat Transfer Technology). Unikalna konstrukcja radiatora w kształcie litery L, pozwala na znaczne poprawienie przepływu powietrza wewnątrz zasilacza, a dzięki temu obniżenie temperatury pracy.

Kolejna cecha serii Silent Pro Gold to Hybrid Transformer, technologia która pozwala na połączenie transformatora bezpośrednio z radiatorem. Pozwala to na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu wymiarów transformatora.

Z kolei technologia Hyper Path pozwala na, do tej pory nieosiągalne, niemal bezstratne przekazywanie energii. Dzięki połączeniu tych trzech nowych technologii udało się stworzyć jeden z najcichszych i najbardziej wydajnych zasilaczy w swojej kategorii.

Zasilacze serii Silent Pro Gold są dostępne w szerokiej gamie, zaczynając od jednostki o mocy 600W, aż do modelu 1200W. Modele 700W, 800W oraz 900W są wszystkie dostosowane do technologii  3-way SLI i CrossFireX, natomiast modele 1000W i 1200W obsługują również Quad SLI. Jednostka 600W została wyposażona w pojedynczą szynę 48A 12V, podczas gdy zasilacz o mocy 1200W w niesamowite 98A. Wspólnymi cechami dla całej serii są wsparcie dla dziewięciu dysków SATA oraz czterech złącz Molex.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku