25/06/2010

WD Scorpio Black 500GB – nowy 2,5 calowy dysk

Firma WD wprowadza właśnie na rynek nowy model 2,5-calowego dysku z charakteryzującej się najwyższą wydajnością serii WD Scorpio Black. Nowy napęd może zmagazynować do 500 GB danych.

WD Scorpio Black 500 GB został zaprojektowany z myślą o notebookach najwyższej klasy. Te wydajne napędy zapewniają dużą pojemność i szybkość przy jednoczesnym  zachowaniu cichej pracy i niskiego obciążenia baterii urządzenia. Dzięki tym cechom dysk ten doskonale sprawdza się także w innych urządzeniach przenośnych.

Nowy HDD pracuje z prędkością obrotową 7200 obr./min. i wyposażony został w  interfejs SATA 3 Gb/s oraz 16 MB pamięci podręcznej – parametry te sprawiają, że urządzenie jest pod względem wydajności porównywalne z dyskami do komputerów stacjonarnych. Ale oczywiście jest ono dodatkowo dostosowane do specyfiki notebooków – w ramach dodatkowego zabezpieczenia wyposażono je w system, reagujący na upadek dysku (lub urządzenia, w którym się on znajduje). Taki wypadek jest automatycznie wykrywany przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.

Cechy dysku twardego WD Scorpio Black:

  • Niezawodność i wytrzymałość. Technologia ShockGuard firmy WD chroni elementy mechaniczne dysku i powierzchnię nośnika magnetycznego przed uszkodzeniem na skutek wstrząsów podczas codziennego przenoszenia i użytkowania. Opracowana przez firmę WD funkcja SecurePark parkuje głowice zapisujące dysku poza powierzchnią nośnika podczas uruchamiania i zatrzymywania dysku, a także po wyłączeniu zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu głowica zapisująca nigdy nie dotyka powierzchni nośnika, co przedłuża trwałość dysku, zmniejsza zużycie głowicy i zwiększa odporność na wstrząsy.
  • Ogromna pojemność. Ten 2.5 calowy dysk o pojemności 500GB udostępnia olbrzymią pojemność dla „pamięciożernych” systemów operacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu miejsca dla zdjęć, muzyki oraz filmów.
  • Niskie zużycie energii. Ten napęd został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak IntelliSeek, która oblicza optymalną szybkość wyszukiwania w celu zmniejszenia zużycia energii oraz SecurePark, która zmniejsza pobór prądu, parkując głowice w niskonapięciowym trybie bezczynności. To powoduje, że zużycie prądu w tym dysku 7200 obr./min jest na poziomie takim, jak w dyskach 5400 obr./min.
  • Poddane testom zgodności. Laboratoria FIT Lab i Mobile Compatibility Lab firmy WD testują dyski w setkach systemów i na wielu platformach. Nasi klienci mają dzięki temu pewność, że zakupione dyski będą prawidłowo działać w ich komputerach.
  • Czujnik upadania. W ramach dodatkowego zabezpieczenia, jeśli dysk (lub system, w którym napęd się znajduje) zostanie upuszczony w trakcie pracy, zostaje to wykryte przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.
  • Cicha praca. Milczenie jest złotem także w świecie komputerów. Opracowana przez firmę WD technologia WhisperDrive to zespół supernowoczesnych algorytmów pozycjonowania, które pozwoliły skonstruować jeden z najcichszych dysków twardych 2,5 cala na rynku.

Dyski twarde WD Scorpio Black 500 GB (model WD5000BEKT) są właśnie wysyłane do wybranych dystrybutorów i resellerów.

Sugerowana cena wynosi 320 PLN. Dyski te są objęte 5-letnią gwarancją.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...