Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/06/2010

WD Scorpio Black 500GB – nowy 2,5 calowy dysk

Firma WD wprowadza właśnie na rynek nowy model 2,5-calowego dysku z charakteryzującej się najwyższą wydajnością serii WD Scorpio Black. Nowy napęd może zmagazynować do 500 GB danych.

WD Scorpio Black 500 GB został zaprojektowany z myślą o notebookach najwyższej klasy. Te wydajne napędy zapewniają dużą pojemność i szybkość przy jednoczesnym  zachowaniu cichej pracy i niskiego obciążenia baterii urządzenia. Dzięki tym cechom dysk ten doskonale sprawdza się także w innych urządzeniach przenośnych.

Nowy HDD pracuje z prędkością obrotową 7200 obr./min. i wyposażony został w  interfejs SATA 3 Gb/s oraz 16 MB pamięci podręcznej – parametry te sprawiają, że urządzenie jest pod względem wydajności porównywalne z dyskami do komputerów stacjonarnych. Ale oczywiście jest ono dodatkowo dostosowane do specyfiki notebooków – w ramach dodatkowego zabezpieczenia wyposażono je w system, reagujący na upadek dysku (lub urządzenia, w którym się on znajduje). Taki wypadek jest automatycznie wykrywany przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.

Cechy dysku twardego WD Scorpio Black:

  • Niezawodność i wytrzymałość. Technologia ShockGuard firmy WD chroni elementy mechaniczne dysku i powierzchnię nośnika magnetycznego przed uszkodzeniem na skutek wstrząsów podczas codziennego przenoszenia i użytkowania. Opracowana przez firmę WD funkcja SecurePark parkuje głowice zapisujące dysku poza powierzchnią nośnika podczas uruchamiania i zatrzymywania dysku, a także po wyłączeniu zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu głowica zapisująca nigdy nie dotyka powierzchni nośnika, co przedłuża trwałość dysku, zmniejsza zużycie głowicy i zwiększa odporność na wstrząsy.
  • Ogromna pojemność. Ten 2.5 calowy dysk o pojemności 500GB udostępnia olbrzymią pojemność dla „pamięciożernych” systemów operacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu miejsca dla zdjęć, muzyki oraz filmów.
  • Niskie zużycie energii. Ten napęd został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak IntelliSeek, która oblicza optymalną szybkość wyszukiwania w celu zmniejszenia zużycia energii oraz SecurePark, która zmniejsza pobór prądu, parkując głowice w niskonapięciowym trybie bezczynności. To powoduje, że zużycie prądu w tym dysku 7200 obr./min jest na poziomie takim, jak w dyskach 5400 obr./min.
  • Poddane testom zgodności. Laboratoria FIT Lab i Mobile Compatibility Lab firmy WD testują dyski w setkach systemów i na wielu platformach. Nasi klienci mają dzięki temu pewność, że zakupione dyski będą prawidłowo działać w ich komputerach.
  • Czujnik upadania. W ramach dodatkowego zabezpieczenia, jeśli dysk (lub system, w którym napęd się znajduje) zostanie upuszczony w trakcie pracy, zostaje to wykryte przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.
  • Cicha praca. Milczenie jest złotem także w świecie komputerów. Opracowana przez firmę WD technologia WhisperDrive to zespół supernowoczesnych algorytmów pozycjonowania, które pozwoliły skonstruować jeden z najcichszych dysków twardych 2,5 cala na rynku.
Przeczytaj także:   Papier znika z samolotów TNT Airways

Dyski twarde WD Scorpio Black 500 GB (model WD5000BEKT) są właśnie wysyłane do wybranych dystrybutorów i resellerów.

Sugerowana cena wynosi 320 PLN. Dyski te są objęte 5-letnią gwarancją.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku