21/07/2010

Asmax:tani bezprzewodowy router dla domu i firmy

Asmax wprowadził do oferty nowy router xDSL – model BR 504G, zapewniający bezprzewodowy dostęp do sieci. Jest to tanie urządzenie przeznaczone dla użytkowników niezaawansowanych w zagadnieniach komputerowych, którym zależy jedynie na bezpiecznym korzystaniu z internetu, bez angażowania się w konfigurację szeregu funkcji, charakterystycznych dla sieciowych kombajnów.

Asmax BR 504G jest routerem dzielącym łącze internetowe w technologii xDSL (np. od osiedlowego dostawcy, operatora telewizji kablowej). Użytkownicy mogą łączyć się z siecią w domu czy biurze za pomocą kabla lub bezprzewodowo – urządzenie posiada wbudowany punkt dostępowy sieci bezprzewodowej 802.11 b/g. Router jest nieskomplikowany w konfiguracji i użytkowaniu, dlatego przeznaczony jest dla tych osób, którym zależy jedynie na podzieleniu łącza internetowego pomiędzy wielu użytkowników i bezpiecznym korzystaniu z globalnej sieci, bez konieczności tracenia czasu na ustawienia nieprzydatnych dla nich funkcji urządzenia.


Istotnym aspektem nowego routera są kwestie bezpieczeństwa – przed wieloma zagrożeniami pochodzącymi z internetu, użytkowników sieci LAN i WLAN chronią: wbudowany i wydajny firewall, NAT oraz funkcja wykrywania i blokowania ataków hakerskich. Oprócz tego urządzenie posiada szyfrowanie WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK z szyfracją TKIP/AES, LAN ACL (Access Control List – lista kontroli dostępu).

Nowy router Asmaxa to również serwer DHCP pozwalający na przypisanie komputerowi stałego adresu IP, a także funkcja „Clone MAC Address”, dzięki której użytkownik sam może podać, jaki adres MAC ma mieć port WAN.

Bezprzewodowy router Asmax BR 504G objęty jest 24-miesięczną gwarancją i jest już dostępny w sprzedaży na terenie całego kraju. Sugerowana cena detaliczna brutto urządzenia wynosi 77 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...