Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/07/2010

BenQ ML2441- monitor LED z tunerem TV

BenQ oferuje już na Polskim rynku najnowszy 24 calowy monitor LED z tunerem cyfrowym TV – model ML 2441. Nowe urządzenie jest kierowane głownie dla studentów i osób młodych, które korzystają przede wszystkim z funkcjonalności monitora, ale potrzebują go używać także jako telewizor.

Jest on również idealnym rozwiązaniem także dla tych użytkowników, którzy poszukują tego typu rozwiązań – jako drugi odbiornik TV w swoim mieszkaniu. Warto zauważyć, że są to pierwsze tego typu urządzenia, których wymiary to 19 mm w najcieńszym miejscu, a 39 mm w najgrubszym. Dzięki temu zajmuje mało miejsca na biurku oraz łatwo jest go zawiesić np. na ścianie.


W porównaniu do tradycyjnych odbiorników CCFL TV BenQ ML2441 jest o 40% bardziej energooszczędne – max. pobór mocy wynosi 38 W, a zaledwie 0,5W w trybie stand-by. BenQ ML2441 jest również pierwszymi na rynku, który jest zgodny z regulacją EuP 2010. Jest również wyłącznik, który pozwala na całkowite odłącznie monitora od sieci energetycznej.


Mega dynamiczny kontrast (DCR) – 5.000. 000:1 gwarantuje najwyższą jakość obrazu: wierność i nasycenie kolorów oraz widoczność szczegółów w światłach i cieniach.  BenQ ML2441 wyposażony jest w technologię Senseye ®Human Vision, ma 5 ms czas reakcji matrycy, rozdzielczość Full HD (1920×1080) tak by w pełni spełniać wymagania standardu full HD ane do 1080p 24Hz. Zaawansowana technologia BenQ Senseye®, podnosi jakość obrazu: kontrast, jasność oraz wierność i bogactwo barw – dając obraz głębszy, bogatszy w barwy i detale.

Oprócz analogowych złączy D-sub i SCART, monitor ma złącze USB 2.0 oraz trzy cyfrowe gniazda HDMI 1.3 i obsługuje kodek H.264, który jest już standardem dla skompresowanych plików video i stanowi część standardu MPEG-4. Użytkownicy mogą cieszyć ucho przestrzenną muzyką w systemie SRS TruSurround HD. Technika ta dostarcza użytkownikom dźwięku audio z głębokim basem, wysokimi tonami i czysto brzmiącym dialogiem. Słuchanie muzyki możliwe jest nawet wówczas, kiedy ekran jest wyłączony. Używając z funkcji SmartCliQ, użytkownicy mogą – za pośrednictwem gniazda USB – korzystać z monitora jako ramki do zdjęć odtwarzanych z pendrive.

BenQ ML2441 to prawdziwe centrum domowej rozrywki, spełniając rolę odbiornika TV i monitora w biurze, a w domu jako cześć systemu kina domowego; przestrzennego systemu stereo audio, a także jako zwykła ramka do przeglądania cyfrowych zdjęć i filmów.


Parametry techniczne BenQ ML2441:

Monitor BenQ ML 2441 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1.249 zł (z VAT).


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku