09/07/2010

FiiO E7 – elegancki, mały i… potężny do urządzeń przenośnych

Multimedia Intelligent Products wprowadza na polski rynek nowy wzmacniacz słuchawkowy FiiO.  E7 jest to najnowsze dzieło firmy FiiO, wzmacniacz do słuchawek oraz audio-adapter. Urządzenie to jest kolejnym urządzeniem z serii popularnych wzmacniaczy – E3 i E5. Tym razem może również działać jako niezależna karta dźwiękowa.

FiiO E7 to zamknięty w niewielkim aluminiowym pudełku wysokiej jakości wzmacniacz  dla każdego kto kocha muzykę. E7 to urządzenie przenośne a dzięki swojej konstrukcji i wprowadzonych udoskonaleniach ma zapewniać nieograniczony dostęp do wysokiej jakości dźwięków, czy jest się w domu, pracy czy w podróży.

Wymiary E7 to jedynie 96 x 55 x 15 mm. Pozwala to na swobodne noszenie go w kieszeni – wraz z odtwarzaczem muzyki. Załączona do E7 silikonowa opaska pozwala również spiąć ze sobą oba urządzenia. Wzmacniacz E7 posiada aluminiową obudowę nadającą mu elegancki wygląd. Dodatkowym charakterystycznym atutem jest posiadanie dwukolorowego ekraniku OLED dającego ostry i jasny obraz.

Sterowanie pomiędzy wieloma funkcjami i ustawieniami urządzenia jest możliwe dzięki 4 guzikom nawigacyjnym. Zaprezentowany przez FiiO design sprawia, że obsługa urządzenia jest prosta i szybka – co sprzyja mobilności urządzania. Dodatkową opcja jest posiadanie przez ten wzmacniacz dwóch wyjść słuchawkowych – można się więc z kimś dzielić muzyką.

Bardzo użyteczną cechą E7 jest jego dużej pojemności bateria – wytrzymuje ponad 80 godzin nieustannej pracy urządzenia. Dodatkowo wprowadzone przez FiiO funkcje wygaszania ekranu przy zablokowaniu urządzenia i możliwość ustawienia czasowego wyłączenia (gdy np. oglądamy wieczorem film) – pozwalają na zaoszczędzenie energii i jeszcze dłuższą pracę.

E7 jest ładowany poprzez kabel USB. Ciekawą opcją jest możliwość systemowego wyłączenia ładowania wzmacniacza przez USB. Jest to użyteczne, gdy podłączamy E7 do działającego wyłącznie na bateriach PC lub odtwarzacza. Wzmacniacz nie ładuje się energią z tych baterii – przez co dłużej działają.

W przeciwieństwie do swoich poprzedników E7 posiada 60-poziomową regulację głośności (E3 i E5 posiadają 20-poziomową). Pozwala to precyzyjniej dopasować głośność do swoich potrzeb. Dodatkowo urządzenie posiada opcję zapamiętywania poprzedniego ustawienia głośności po wyłączeniu wzmacniacza – nie trzeba się już bawić w każdorazowe regulowanie do ulubionych ustawień.

Warto nadmienić iż wzmacniacz ten również umożliwia wykorzystanie go jako karty dźwiękowej do laptopa/pc. Znacząco poprawia to odsłuch z komputera aniżeli przy pomocy wbudowanego systemu audio. Jest to na pewno rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć moc wrażeń i oczekują czystego, szczegółowego brzmienia.

Główne cechy:
● USB i wyjście na PC, funkcjonuje jako wysokiej jakości zewnętrzna karta dźwiękowa
● Texas Instruments PCM2706 służy jako odbiornik USB. Na lepszą jakość dźwięku, służy jako Wolfson WM8740 konwerter cyfrowo-analogowy (DAC), powiązanie z wysokiej jakości wzmacniacz operacyjny z ADI dla układu DAC;
● Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z wykorzystaniem AD8692 i Texas Instruments TPA6130A jak i pre-power-amp dla wysokiej wydajności, dobrej rozdzielczości, niskiego poziomu zniekształceń i potężny produkcji;
● Standard 3,5 mm stereo line-in jack dla przenośnych wzmocnienie tradycyjnych źródła dźwięku;
● Podwójne wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm. Wygodna konstrukcja ułatwia dzielić się muzyką między dwoma słuchaczami,
● Pierwszy na świecie przenośny wzmacniacz słuchawkowy w dwóch kolorach wyświetlacza OLED;
● Łatwa w użyciu funkcja cyfrowej regulacji głośności z wielką precyzją i równowagą kanału;
● Wbudowany korektor na 3 poziomach Bass Boost;
● Wbudowany akumulator 1050 bateria Li-ion mAH , który umożliwia ciągłą pracę przez  80 godzin;
● Jakości anodowanego aluminium satynowe wykończenie projektu ;
● definiowane przez użytkownika wielkości pamięci i uruchamiania ogranicznika maksymalnej wielkości do ochrony  przed uszkodzenia słuchu;
● definiowane przez użytkownika funkcji wyłącznika czasowego i całkowitego wyświetlania runtime

E7 jest kontaktobilny z systemami operacyjnymi:  Windows XP, Windows 2000, Vista, Windows 7 i różne Mac OS.

Wzmacniacz powinien trafić do sprzedaży jeszcze w okresie wakacyjnym. Przewidywana cena sprzedażny na rynku polskim to: 449 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...