19/07/2010

FOXCONN A88GMV – niedroga płyta pod AM3

FOXCONN przedstawi nową płytę główną formatu u-ATX wyposażoną w chipset AMD 880G – A88GMV. Płyta ma być idealnym rozwiązaniem do komputerów wykorzystywanych jako centrum domowej rozrywki. A88GMV jest zoptymalizowana pod kątem obsługi najnowszych procesorów AMD AM3 – Phenom II oraz Athlon i jest w stanie obsłużyć najnowsze procesory firmy AMD wyposażone w 6 rdzeni. Płyta została wyposażona w technologię Core Releaser pozwalającą na odblokowanie dodatkowych rdzeni w procesorach AMD, które posiadają taką możliwość.

Dzięki zintegrowanemu kontrolerowi pamięci na nowej płycie głównej FOXCONN można zainstalować do 16 GB dwukanałowej pamięci DDR3 taktowanej częstotliwością 1066/1333/1600(OC) MHz. Płyta główna FOXCONN A88GMV została wyposażona w dławiki ferrytowe, które są pełni zabudowane. Zapewniają one wysoką stabilność zasilania procesora. Sekcja zasilania procesora posiada 4+1 faz, zapewniając wystarczającą ilość energii nawet nowym wymagającym procesorom AMD. Zastosowanie japońskich kondensatorów 100% SOLID wydłużyło żywotność płyty do 60000 godzin ciągłej pracy. Z kolei niezależne zasilanie pamięci i mostka północnego sterowane za pomocą wydajnego przełącznika zwiększa stabilność tych konkretnych podzespołów.


W chipsecie AMD 880G została zintegrowana karta graficzna Radeon HD 4250 obsługująca biblioteki DirectX 10.1. Karta wspomaga odtwarzanie filmów High Definition, odciążając procesor CPU. Posiada ona także pełne wsparcie dla nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 7. Do karty można podłączyć dwa monitory poprzez złącza VGA, DVI i HDMI.

Płytę FOXCONN A88GMV wyposażono w 12 portów USB 2.0 (6 na tylnym panelu) oraz kontroler RAID obsługujący tryby 0, 1, 0+1. W zestawie znajduje się też śledź umożliwiający podłączenie urządzeń ze złączem eSATA.

Płyta główna A88GMV będzie dostępna w cenie detalicznej 289 złotych. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta.

Przeczytaj także:   Samsung zdobyło 5 nagród EISA 2009-2010

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]