01/07/2010

FreeAgent GoFlex Desk – twardy dysk o pojemności 3TB

Seagate Technology przedstawił pierwszy na świecie zewnętrzny dysk twardy o pojemności 3TB. FreeAgent GoFlex Desk odpowiada na potrzeby związane z przechowywaniem coraz większej ilości cyfrowych treści zarówno w domu jak i w biurze. Na 3TB dysku twardym użytkownicy mogą nagrać do 120 filmów w rozdzielczości HD, 1500 gier wideo, tysiące zdjęć oraz niezliczoną ilość plików muzycznych.

Aby sprostać wymaganiom dotyczącym wydajności, dysk zewnętrzny 3TB GoFlex Desk, wyposażony standardowo w USB 2.0, oferuje możliwość zmiany interfejsu na USB 3.0 lub FireWire 800. Dysk został wyposażony w drivery NTFS dla systemu operacyjnego Mac OS X, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo tworzyć, przechowywać oraz odtwarzać treści nagrane na GoFlex Desk zarówno na komputerach z systemem operacyjnym Windows jak i Mac OS X.

Raport przygotowany niedawno przez Parks Associates wskazuje, że do końca 2014 roku przeciętny użytkownik będzie potrzebował ok 900 GB do przechowywania cyfrowych treści, takich jak pobrane pliki wideo czy kopie dysków Blu-ray . Zewnętrzny dysk GoFlex Desk zapewnia dużą pojemność  oraz automatyczne, stałe wykonywanie kopii zapasowych z możliwością szyfrowania danych, co pozwala zabezpieczyć treści zapisane na dysku . Odpowiednie adaptery GoFlex pozwalają przejść ze standardu USB 2.0 do USB 3.0 lub FireWire 800. W ten sposób prędkość przesyłania plików wzrasta nawet dziesięciokrotnie .

Dysk zewnętrzny GoFlex Desk współpracuje z Microsoft® Windows oraz Mac OS X. Każdy dysk został wyposażony w drivery NTFS dla systemu operacyjnego Mac OS X, dzięki którym dostęp do danych będzie możliwy zarówno z komputerów Windows oraz Mac. Driver jest jednorazowo instalowany na komputerze Mac i pozwala na dostęp oraz przechowywanie plików na GoFlex Desk sformatowanym pod Windows . 3.5-calowy dysk zewnętrzny można ustawić zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.

Dysk zewnętrzny GoFlex™ Desk 3TB wraz z podstawą USB 2.0 można kupić za pośrednictwem strony www.seagate.com oraz w wybranych sklepach za kwotę $249.99.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...