01/07/2010

„Magic Marker” – gra przełamująca schematy

IQ Publishing zapowiada grę „Magic Marker” łączącą w sobie klasyczną platformówkę 2D z grą logiczną. Premiera 9 lipca 2010 roku.

Pewnego dnia chłopiec o imieniu Max otrzymuje pocztą magiczny, pomarańczowy marker. Postanawia go przetestować: siada i rysuje na kartce papieru potwora. Gdy tylko kończy swoje dzieło, potwór niespodziewanie ucieka do innych rysunków. Zdziwiony chłopiec widząc, że potwór niszczy owoce jego pracy, rysuje w albumie samego siebie, dzięki czemu przenosi się do świata obrazków. Rozpoczyna się gra, w której Max wykorzystując magiczną moc pomarańczowego markera oraz własny spryt, musi powstrzymać potwora, którego sam stworzył.


Gracz steruje Maxem i jego magicznym markerem. W pierwszym przypadku na użytkownika czeka dobra zabawa w stylu starych platformówek, natomiast marker, poprzez  rysowanie odpowiednich obiektów, służy do rozwiązywania stawianych przed bohaterem problemów logicznych. Bez tego wirtualnego akcesorium, przejście każdego z 15 pomysłowych i zaskakujących poziomów byłoby niemożliwe. Dodatkowo, unikalne narzędzie, jakim jest marker, samo w sobie dostarcza zabawy.


Gra posiada system sterowania, wykorzystujący prawa fizyki. Jako ścieżka dźwiękowa została wykorzystana muzyka duńskiego zespołu Analogik. Gra pełna jest pułapek, trudnych zagadek, tajemnic i nagród do odblokowania. Dostępna na platformy PC i Mac.

„Magic Marker” wydany będzie w polskiej wersji językowej, w rozkładanym pudełku w stylu digipack, wewnątrz znajdzie się kolorowy plakat. Cena detaliczna gry wynosi 49,90 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...