Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/07/2010

MODECOM MEMODRIVE MINI – pendrive dla wymagających

MODECOM MEMODRIVE MINI jest nowoczesnym pendrive’m wyróżniającym się niezwykle małymi rozmiarami (20,6 x 15,7 x 6,9 mm). Budową oraz wielkością przypomina lubiane przez posiadaczy notebooków i netbooków nanoodbiorniki, które zapewniają komfortową obsługę mobilnych akcesoriów.

To niewielkie urządzenie pozwala na zapis 8 GB danych z prędkością sięgającą 5 MB/s oraz ich szybki odczyt, do 18 MB/s. Pendrive wyposażony został w złącze USB 2.0 i jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.

„MEMODRIVE MINI jest przedstawicielem nowej linii pendrive’ów typu „podłącz i zapomnij”, który łączy w sobie najnowszą technologię z minimalistycznym wzornictwem. Dzięki kompaktowej budowie i niewielkim wymiarom może być używany praktycznie wszędzie. Nie mam tu na myśli wyłącznie użytkowników notebooków, którzy będą mogli przemieszczać się ze swoimi komputerami bez obawy o złamanie lub zgubienie pendrive’a. Życie pokazuje, że coraz więcej urządzeń wyposażonych jest w złącza USB. MEMODRIVE MINI sprawi, że nawet elegancki telewizor będzie doskonale komponował się z dodatkowym elementem, a kierowcy posiadający w swych samochodach nowoczesne odtwarzacze nie będą musieli obawiać się o przypadkowe uszkodzenie pendrive`a. ” – powiedział Krzysztof Wójciak – Dyrektor Zarządzający MODECOM.


“Na uwagę zasługuje również fakt, iż w urządzeniu mniejszym niż pięciozłotowa moneta zmieszczono aż 8 GB pamięci. Jest to obecnie wystarczająca ilość do zapisania setek tysięcy zdjęć i plików aplikacji biurowych, setek albumów audio, a nawet paru filmów w jakości HD. Wszystkie te „skarby” można mieć zawsze przy sobie, gdyż MEMODRIVE MINI zmieści się w każdej kieszeni, torebce, portfelu, a może również pełnić funkcję breloczka do kluczy.” – powiedział Krzysztof Wójciak – Dyrektor Zarządzający MODECOM. – dodaje.

MODECOM MEMODRIVE MINI – sugerowana cena detaliczna: 84,99 PLN


SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku