26/07/2010

Multimedialna stacja nawigacyjna INE-S900R ONE LOOK NAVI

Horn Distribution wprowadza na rynek stację nawigacyjno-multimedialną  INE-S900R ONE LOOK NAVI. Stacja INE-S900R posiada interfejs, który pozwala kierowcom wyświetlać na ekranie dane generowane przez dwie wybrane przez nich aplikacje. Dzięki temu, kierowcy mogą widzieć na ekranie wyświetlacza dokładnie to, co chcą, w zależności od sytuacji na drodze.

Ten wyjątkowo łatwy w obsłudze interfejs umożliwia łączenie zaawansowanych właściwości nawigacyjnych urządzeń Alpine z użytkowaniem telefonu Bluetooth, zastosowaniem kamery cofania i wielu innych opcji.  Stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R daje możliwość wyboru następujących widoków ekranowych: trybu pełnoekranowego lub trybu wykorzystującego ekran główny i ekrany boczne. Tryb dzielonego ekranu daje użytkownikowi możliwość jednoczesnego oglądania wymaganych informacji na dwóch przejrzystych ekranach (głównym i bocznym) i umożliwia pełne dostosowanie parametrów ekranów do indywidualnych wymagań.


Użytkownik decyduje najpierw o tym, co powinno być pokazywane na ekranie głównym (przykładowo, mapa nawigacyjna), a następnie dokonuje wyboru spośród wielu możliwości konfiguracji ekranu bocznego, takich jak: drugi ekran nawigacji 2D lub 3D, wyświetlanie informacji dotyczących każdej piosenki odtwarzanej z iPoda, wyświetlanie komunikatów o przychodzących połączeniach telefonicznych, zegar, etc.


Kolejną cechą stacji nawigacyjno-multimedialnej ONE LOOK NAVI jest możliwość przełączania informacji pokazywanych na ekranie głównym i na ekranie bocznym. Przykładowo, kiedy prowadzisz samochód w mieście, ustaw wyświetlanie mapy nawigacyjnej na ekranie głównym. Z kolei, kiedy jesteś na autostradzie, przełącz źródło muzyki na ekran główny lub pokaż na nim ekran odtwarzania z iPoda. Oczywiście, możesz wybierać całkowicie różne ekrany boczne w dowolnym czasie.

System nawigacyjny to tylko początek tego, co oferuje stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R. Stacja ta stanowi centrum rozrywki w samochodzie dzięki temu, że posiada wbudowany odtwarzacz CD/DVD (kompatybilny z MP3/DivX/WMA/AAC), tuner AM/FM, przyłącze USB dla urządzeń iPod/iPhone lub pamięci USB oraz wejście AUX na przednim panelu umożliwiające odtwarzanie utworów muzycznych i filmów z przenośnych odtwarzaczy multimedialnych.

Użytkownicy mają również możliwość dodania innych opcji oferowanych przez firmę Alpine, takich jak analogowy tuner TV lub tuner DVB-T TV (do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej) lub nawet zaawansowany interfejs video USB, zapewniający jeszcze więcej możliwości odtwarzania z nośników USB. Sterowanie tymi wszystkimi urządzeniami jest proste dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego i łatwego w obsłudze interfejsu.


Stacja nawigacyjno-multimedialna INE-S900R wykorzystuje zarówno czujnik żyroskopowy jak i informacje pochodzące z czujnika prędkości samochodu w celu zapewnienia stałej dokładności pozycjonowania. Nawet w przypadku tymczasowego zaniku sygnału GPS, na przykład w tunelach lub w obszarach o gęstej zabudowie wysokościowej, system utrzymuje swoją wysoką dokładność.

Co najważniejsze, interfejs stacji nawigacyjno-multimedialnej Alpine ONE LOOK NAVI umożliwia jednoczesne wyświetlanie dużej ilości przydatnych informacji z wykorzystaniem ekranu głównego i ekranu bocznego, który zapewnia wiele opcji wyświetlania różnorodnych danych. Użytkownik ma możliwość jednoczesnego wyświetlania dwóch map, na przykład, mapy w powiększeniu na ekranie głównym oraz niepowiększonej mapy na ekranie bocznym, przedstawiającej bardziej ogólny obraz. Innymi opcjami systemu są: zaawansowany tryb TMC, który umożliwia kierowcom szybkie przeglądanie przydatnych informacji o zakłóceniach występujących w ruchu drogowym, jak również pozwala im na wybranie nowej trasy za pomocą jednego przycisku; tryb autostradowy, który wyświetla szczegółowe informacje, takie jak dane dotyczące najbliższych miejsc obsługi podróżnych; opcja importowania osobistych POI z programu Google Maps i z internetowych baz punktów użyteczności publicznej; pełny przegląd trasy po jej obliczeniu oraz inne opcje.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia kierowcy bezpieczne odbieranie połączeń telefonicznych bez konieczności trzymania telefonu w dłoni. Moduł jest kompatybilny z większością najnowszych telefonów komórkowych wyposażonych w technologię Bluetooth. Kierowanie pojazdem jest bezpieczniejsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu kamery cofania Alpine HCE-C107D, która umożliwia kierowcy kontrolowanie widoku za samochodem podczas parkowania lub wykonywania wszelkiego rodzaju trudnych manewrów.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...