30/07/2010

Nowe ekonomiczne płyty główne GIGABYTE

Firma GIGABYTE wprowadziła do sprzedaży dwie ekonomiczne płyty główne w formacie micro-ATX bazujące na chipsecie Intel G41: GA-G41MT-D3 oraz GA-G41M-Combo.

Platformy te zostały wyposażone w zintegrowane układy graficzne oraz dodatkowe złącza PCI-E 2.0 x16 pozwalające na rozbudowę systemu o zewnętrzną kartę graficzną do bardziej wymagających zadań.

Obie płyty obsługują pamięci DDR3, natomiast ciekawą cechą modelu GA-G41M-Combo jest możliwość instalacji pamięci DDR3 lub DDR2, co posiadaczom starszych modułów DDR2 pozwala na modernizację systemu PC w dowolnym momencie bez potrzeby wymiany płyty głównej. Nowe płyty GIGABYTE zostały ponadto wyposażone w złącza PCI-Ex1 i po 2 złącza PCI, gigabitowe karty sieciowe oraz 8-kanałowe karty dźwiękowe High Definition Audio.


Oba modele wspierają technologię umożliwiającą oszczędzanie energii, Easy Energy Saver, jak również opatentowane rozwiązanie GIGABYTE DualBIOS, które dzięki dwóm układom BIOS umieszczonym na płycie głównej zapewnia podwójną sprzętową ochronę BIOS’u przed uszkodzeniami.

Dla osób zamierzających dodatkowo podnieść fabryczne parametry płyty, przydatne okaże się oprogramowanie GIGABYTE EasyTune6, które pozwala m. in. na podkręcanie procesora, zmienianie taktowania zegarów graficznych, kontrolowanie temperatur oraz ustawienia szybkości obrotów wentylatorów.


Niewątpliwą zaletą dwóch nowych modeli w ofercie GIGABYTE jest korzystna cena. Płyty te będą dobrą propozycją przede wszystkim dla użytkowników ekonomicznych komputerów domowych przeznaczonych do codziennej pracy i rozrywki. Na model GA-G41M-Combo szczególną uwagę powinni zwrócić użytkownicy, którzy modernizację komputera chcą rozłożyć w czasie, jednocześnie nie pozbawiając się w przyszłości możliwości wymiany pamięci DDR2 na DDR3.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...