16/07/2010

Nowe lornetki Nikon EDG – świat naprawdę z bliska

Nikon wprowadza do sprzedaży nowe lornetki z flagowej serii EDG. Oferta została rozszerzona o 5 modeli. Wśród nich znalazły się lornetki o parametrach 7×42, 8×42, 10×42, 8×32 i 10×32. Nowe modele charakteryzuje optyka najwyższej jakości oraz odporność na trudne warunki atmosferyczne. Lornetki przeznaczone są do zastosowań amatorskich – przez miłośników przyrody czy żeglarstwa, jak i profesjonalnych – przez ornitologów oraz myśliwych.

Lornetki Nikon z serii EDG mają zapewnić doskonały obraz w niemal każdych warunkach. We wszystkich modelach zastosowano zaawansowany układ optyczny wykonany ze szkła ekologicznego, nie zawierającego ołowiu  i arsenu. Trójsoczewkowe obiektywy wyposażono w znane z obiektywów NIKKOR szkła ED o niskiej dyspersji. Skutecznie eliminują one aberrację chromatyczną, co bezpośrednio wpływa na poprawę ostrości i kontrastu obrazów oraz wierniejsze oddanie kolorów. Dodatkowo wszystkie soczewki, pokryte zostały wydajnymi, wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, a pryzmaty powłoką dielektryczną. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo jasny i wyraźny obraz, nawet w czasie obserwacji prowadzonych w trudnych warunkach, np. w ciemnym lesie lub po zmroku. Ponadto lornetki Nikon EDG oferują największe w swojej klasie pozorne kątowe pola widzenia, wynoszące od 52 do 59 stopni.

W nowych lornetach EDG zastosowano unikalny mechanizm korekcji wady wzroku wbudowany w pokrętło ustawiania ostrości. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, wyróżniające się znacznie lepszą ergonomią niż konwencjonalne pokrętło umieszczone na okularze. Lornetki wyposażono również w nowe muszle oczne o regulowanym odsunięciu, umożliwiające łatwe ustawienie ich w pozycji odpowiadającej indywidualnym preferencjom obserwatora. Dla szczególnie wymagających użytkowników przewidziano specjalne muszle oczne o kształcie rogu. Skutecznie chronią one oczy przed niepożądanym światłem mogącym wpadać do okularów lornetki. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne podczas obserwacji przy słonecznej pogodzie oraz przy obserwacjach nocnych.

Magnezowy korpus zabezpiecza urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to bardzo sztywna i zarazem lekka struktura, która wyróżnia się wyjątkowo dużą wytrzymałością. Wypełnienie lornetek azotem oraz pierścienie uszczelniające skutecznie chronią wnętrze przed zalaniem i zaparowaniem. Dzięki temu lornetki Nikon EDG bez trudu mogą pracować w najtrudniejszych warunkach. Nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 5 m nie jest w stanie ich uszkodzić. Niewielka masa, odpowiednie rozłożenie środka ciężkości oraz gumowana obudowa sprawiają, że lornetki pewnie leżą w dłoni.

Nowe lornetki Nikon z serii EDG przeznaczone są do zastosowań amatorskich – przez miłośników przyrody czy żeglarstwa, jak i profesjonalnych – przez ornitologów oraz myśliwych.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...