27/07/2010

Sweex HDD Dock eSATA + USB – dyski twarde jak karty pamięci

Sweex HDD Dock eSATA + USB to stacja dokująca do dysków twardych. Urządzenie jest kompatybilne z dyskami twardymi z interfejsem SATA w rozmiarze 2,5” i 3,5”.

Wiele osób ma do dyspozycji nie jeden, a kilka dysków twardych. Jeśli do tego z większości nie korzystają, to można je zmagazynować poza komputerem, ograniczając pobór energii przez zestaw, a także hałas oraz wibracje jakie powoduje kilka dysków pracujących jednocześnie.

Gdy jednal trzeba skopiować z nich dane, zmagazynować na nich informacje lub po prostu skopiować zawartość dysków zarówno 3,5” lub 2,5” to nieodzownym narzędziem może być stacja dokująca podłączana do komputera poprzez USB lub złącze eSATA.


Sweex HDD Dock eSATA + USB to stacja dokująca do dysków twardych SATA 2,5” i 3,5”. Urządzenie jest kompatybilne z dyskami twardymi z interfejsem SATA w rozmiarze 2,5” i 3,5”. Na raz obsługuje jeden dysk niezależnie od jego wielkości i pojemności.

Dane techniczne Sweex HDD Dock eSATA + USB:
Chipset:  JMicron JM20329
Diody informacyjne: tak
Interfejs dysku twardego: Serial ATA
Obsługiwane formaty dysków: 3.5” i 2.5”
Ilość dysków obsługiwanych na raz: 1
Wymagania systemowe: Microsoft Windows XP, Windows Vista lub Windows 7
Interfejs do połączenia z komputerem: USB 2.0, eSATA
Przewody: eSATA 95 cm, USB 2.0 120 cm
Wymiary: 136 x 60 x 68 mm
Waga: 235 g
Zasilanie: zewnętrzny zasilacz sieciowy (12 V – 2 A, 5 V – 2 A)
Kolor: czarny
Gwarancja: 144 miesiące

Szybkie połączenie z komputerem zapewniają interfejsy USB 2.0 (do 480 Mbit/s) a także szybszy eSATA (zewnętrzny SATA – do 3 Gbit/s). W zestawie znajdują się odpowiednie przewody połączeniowe. Energię dyskom zapewnia zewnętrzny zasilacz sieciowy.

Dzięki dużej szybkości przesyłu danych z dysku do komputera i na odwrót możliwe jest kopiowanie zawartości nawet dużych dysków, a także uzywanie ich jak swego rodzaju wymiennych pamięci zewnętrznych.

Urządzenie objęte jest 12-letnią gwarancją producenta.Cena odtwarzacza Sweex HDD Dock eSATA + USB to 89 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...