Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/07/2010

Sweex HDD Dock eSATA + USB – dyski twarde jak karty pamięci

Sweex HDD Dock eSATA + USB to stacja dokująca do dysków twardych. Urządzenie jest kompatybilne z dyskami twardymi z interfejsem SATA w rozmiarze 2,5” i 3,5”.

Wiele osób ma do dyspozycji nie jeden, a kilka dysków twardych. Jeśli do tego z większości nie korzystają, to można je zmagazynować poza komputerem, ograniczając pobór energii przez zestaw, a także hałas oraz wibracje jakie powoduje kilka dysków pracujących jednocześnie.

Gdy jednal trzeba skopiować z nich dane, zmagazynować na nich informacje lub po prostu skopiować zawartość dysków zarówno 3,5” lub 2,5” to nieodzownym narzędziem może być stacja dokująca podłączana do komputera poprzez USB lub złącze eSATA.


Sweex HDD Dock eSATA + USB to stacja dokująca do dysków twardych SATA 2,5” i 3,5”. Urządzenie jest kompatybilne z dyskami twardymi z interfejsem SATA w rozmiarze 2,5” i 3,5”. Na raz obsługuje jeden dysk niezależnie od jego wielkości i pojemności.

Dane techniczne Sweex HDD Dock eSATA + USB:
Chipset:  JMicron JM20329
Diody informacyjne: tak
Interfejs dysku twardego: Serial ATA
Obsługiwane formaty dysków: 3.5” i 2.5”
Ilość dysków obsługiwanych na raz: 1
Wymagania systemowe: Microsoft Windows XP, Windows Vista lub Windows 7
Interfejs do połączenia z komputerem: USB 2.0, eSATA
Przewody: eSATA 95 cm, USB 2.0 120 cm
Wymiary: 136 x 60 x 68 mm
Waga: 235 g
Zasilanie: zewnętrzny zasilacz sieciowy (12 V – 2 A, 5 V – 2 A)
Kolor: czarny
Gwarancja: 144 miesiące

Szybkie połączenie z komputerem zapewniają interfejsy USB 2.0 (do 480 Mbit/s) a także szybszy eSATA (zewnętrzny SATA – do 3 Gbit/s). W zestawie znajdują się odpowiednie przewody połączeniowe. Energię dyskom zapewnia zewnętrzny zasilacz sieciowy.

Dzięki dużej szybkości przesyłu danych z dysku do komputera i na odwrót możliwe jest kopiowanie zawartości nawet dużych dysków, a także uzywanie ich jak swego rodzaju wymiennych pamięci zewnętrznych.

Przeczytaj także:   Ładowarka USB do ładowalnych baterii alkalicznych Pure Energy

Urządzenie objęte jest 12-letnią gwarancją producenta.Cena odtwarzacza Sweex HDD Dock eSATA + USB to 89 zł.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku