Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/07/2010

TRANSCEND: adapter USB 3.0 do laptopów

TRANSCEND wprowadza do oferty adapter USB 3.0 PNU3 przeznaczony do notebooków posiadających złącze ExpressCard/34.

Adapter PNU3 ucieszy właścicieli laptopów, którzy chcą korzystać z dobrodziejstw interfejsu USB 3.0, ale nie planują wymiany komputera. Posiada dwa porty USB 3.0, dzięki czemu pozwala podłączyć do notebooka każde urządzenie zewnętrzne obsługujące nowy standard. Oferuje przepustowość do 5Gbit/sek., co oznacza 10-krotny wzrost prędkości transferu danych w porównaniu do wcześniejszego USB 2.0. Adapter PNU3 jest kompatybilny wstecz, mogąc nadal współpracować ze starszymi urządzeniami USB 2.0 i USB 1.1.

Ponadto pobiera małą ilość energii, w niewielkim stopniu obciążając baterię notebooka. Sugerowana cena detaliczna kontrolera portów USB 3.0 PNU3 wynosi 100 zł brutto. Produkt został objęty dwuletnią gwarancja producenta.

Przeczytaj także:   CM Storm Recon mysz dla wojowników

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku