16/08/2010

BenQ MX511: projektor XGA dla MSP i edukacji

BenQ wprowadza na nasz rynek nowy model ekonomicznego projektora XGA do róznych zastosowań. Dzięki technologii BrilliantColor, jasności 2.700 ANSI lumenów i kontrastowi 3.000:1, projektor dobrze sprawdzi się w niewielkich i średnich pomieszczeniach.

Projektor MX511 pracuje w rozdzielczości podstawowej XGA – 1024×768 pikseli, która jest najlepiej sprawdza się przy wyświetlaniu większości aplikacji komputerowych do prezentacji. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień wielkości ekranu od 23cali (57,5cm) do 300 cali (750cm) projektor ten jest dobrym wyborem dla średniej wielkości klas szkolnych, firm wynajmujących mieszkania na potrzeby biura oraz małych sal konferencyjnych. Z odległości 2 metrów można uzyskać obraz o przekątnej 125 cm. Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor prezentacje są wysokiej jakości, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć.

Zastosowanie rozwiązania pod nazwą 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja, która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Średnie i małe firmy korzystając z projektora MX511 docenią w szczególności wysoki kontrast 3.000:1, czytelność i ostrość obrazu z dobra widocznością szczegółów. Wbudowane ustawienia fabryczne można łatwo i szybko wybrać w zależności od typu prezentacji. Model ten posiada wbudowany głośnik o mocy 2W. Gniazda wejściowe: D-sub, komponent Video, S-Video: Mini Din 4 pin x 1 oraz kompozyt Video: RCA x 1. Gniazda Audio: Stereo Mini Jack x 1. Gniazda wyjściowe na PC: D-Sub oraz audio. Funkcja Wall Color Correction – pozwala na wybór trze kolorów tła pod prezentację. Dzięki wadze 2,3kg, projektor można ławo przenosić z miejsca na miejsce. Wymiary: 265 x 100 x 210mm.

Dzięki 4000 godzin pracy (w trybie ekonomicznym) oraz wbudowanemu systemowi inteligentnej ochrony lampy, konstrukcji pozbawionej filtra – projektor MP511 jest ekonomiczny pod względem eksploatacji. Technologia ochrony przed kurzem – Anti-dust DLP zabezpiecza przed awariami w małych pomieszczeniach takich jak sale klasowe czy pomieszczenia biurowe. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving).

Do innych parametrów należy wymienić: ręczny zoom – 1.10:1, obraz 4:3 lub 16:9, obsługę HDTV do 1080p.

Projektor dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej: 2.029 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000 godzin pracy na lampę).

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...