18/08/2010

C-Pen – skaner do kieszeni

Firma AutoID Polska rozszerza ofertę dystrybucyjną o nowe wersje przenośnego skanera C-Pen. Potencjalni użytkownicy mają do dyspozycji dwa nowe modele: C-Pen 3.5 – zapewniający pełną mobilność dzięki komunikacji z komputerem za pośrednictwem Bluetooth oraz C-Pen 3.0 – łączący się z komputerem za pomocą kabla USB.

Ręczny skaner C-Pen 3.5 to doskonałe urządzenie do odczytu tekstu. Łączy on niewielkie rozmiary (wyglądem przypomina marker), prostą instalację oraz łatwość użycia.

Ze skanerem C-Pen możemy efektywnie skanować tekst lub jego wybrane fragmenty z książek, dokumentów, artykułów. Zeskanowany tekst pojawia się w wybranej aplikacji w komputerze, w miejscu gdzie ustawiony jest kursor myszy.

Godna podkreślenia jest szybkość odczytu, która wynosi 15 cm/s oraz szybkość przesyłania danych. Obok tekstu drukowanego (również polskiego), C-Pen czyta cyfry, jednowymiarowe kody kreskowe oraz specjalne czcionki bankowe: OCR-A, OCR-B i MICR (E13B). Skaner przetwarza tekst o wielkości 5-22 pt napisany w ponad 180 językach.

Bardzo wysoką dokładność odczytu C-Pen zawdzięcza dołączanej aplikacji OCR – ABBYY FineReader 8.0 Engine.

Ze względu na przenośny charakter skanera oraz niewielką wagę (zaledwie 68g), C-Pen to doskonała propozycja dla użytkowników komputerów przenośnych. Dodatkowo w zestawie z C-Penem 3.5 znajduje się adapter USB – Bluetooth do komputera, co zapewnia pełną mobilność działania.

Skaner dostępny jest w dwóch wersjach:

  • C-Pen 3.5 – zapewniający pełną mobilność dzięki komunikacji z komputerem za pośrednictwem Bluetooth,
  • C-Pen 3.0 – łączący się z komputerem za pomocą kabla USB.

Ceny:

  • C-Pen 3.0 – 470 PLN netto
  • C-Pen 3.5 – 570 PLN netto
Przeczytaj także:   Bluboo Maya – smartfon z makijażem

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]