18/08/2010

C-Pen – skaner do kieszeni

Firma AutoID Polska rozszerza ofertę dystrybucyjną o nowe wersje przenośnego skanera C-Pen. Potencjalni użytkownicy mają do dyspozycji dwa nowe modele: C-Pen 3.5 – zapewniający pełną mobilność dzięki komunikacji z komputerem za pośrednictwem Bluetooth oraz C-Pen 3.0 – łączący się z komputerem za pomocą kabla USB.

Ręczny skaner C-Pen 3.5 to doskonałe urządzenie do odczytu tekstu. Łączy on niewielkie rozmiary (wyglądem przypomina marker), prostą instalację oraz łatwość użycia.

Ze skanerem C-Pen możemy efektywnie skanować tekst lub jego wybrane fragmenty z książek, dokumentów, artykułów. Zeskanowany tekst pojawia się w wybranej aplikacji w komputerze, w miejscu gdzie ustawiony jest kursor myszy.

Godna podkreślenia jest szybkość odczytu, która wynosi 15 cm/s oraz szybkość przesyłania danych. Obok tekstu drukowanego (również polskiego), C-Pen czyta cyfry, jednowymiarowe kody kreskowe oraz specjalne czcionki bankowe: OCR-A, OCR-B i MICR (E13B). Skaner przetwarza tekst o wielkości 5-22 pt napisany w ponad 180 językach.

Bardzo wysoką dokładność odczytu C-Pen zawdzięcza dołączanej aplikacji OCR – ABBYY FineReader 8.0 Engine.

Ze względu na przenośny charakter skanera oraz niewielką wagę (zaledwie 68g), C-Pen to doskonała propozycja dla użytkowników komputerów przenośnych. Dodatkowo w zestawie z C-Penem 3.5 znajduje się adapter USB – Bluetooth do komputera, co zapewnia pełną mobilność działania.

Skaner dostępny jest w dwóch wersjach:

  • C-Pen 3.5 – zapewniający pełną mobilność dzięki komunikacji z komputerem za pośrednictwem Bluetooth,
  • C-Pen 3.0 – łączący się z komputerem za pomocą kabla USB.

Ceny:

  • C-Pen 3.0 – 470 PLN netto
  • C-Pen 3.5 – 570 PLN netto
Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...