12/08/2010

Kontynuator smukłej linii amplitunerów AV Marantza

Po dużym sukcesie, który odniósł NR1501, firma Marantz zdecydowała się na rozszerzenie linii amplitunerów AV o dodatkowy model – nowy NR1601. Piękna linia jego obudowy oraz niski profil, w harmonijny sposób łączą się z nowoczesną stylistyką dostępnych na rynku płaskich telewizorów.

Dodatkowo, NR1601 razem z odtwarzaczem DVD lub Blu-ray Marantza, tworzy elegancki i stylowy zestaw kina domowego, który idealnie wkomponuje się w każdy, współczesny wystrój domu.

NR1601, to przede wszystkim wielokanałowy dźwięk przestrzenny i bardzo dobry obraz. Dzięki wysokiej klasie tego urządzenia z przyjemnością obejrzymy ulubione filmy, czy też posłuchamy swojej ulubionej muzyki.

Amplituner został wyposażony w funkcję Audyssey MultEQ, pozwalającą na kalibrację całego systemu dla obszaru odsłuchu na podstawie analizy danych uzyskiwanych z kilku punktów pomiarowych pomieszczenia. NR1601 obsługuje również najnowsze dekodery dźwięku, takie jak: DTS-HD, Dolby True HD oraz najnowszy Dolby Pro Logic IIz., oraz funkcję poprawy brzmienia Pure Direct, dzięki której sygnał omija wszystkie obwody poza obwodami audio w celu zminimalizowania niepożądanych interferencji. W celu zapewnienia najwyższej jakości audio i wideo, amplituner wyposażony został w 4 wejścia oraz 1 wyjście HDMI 1.4a, oferujące obsługę obrazu 3D, natomiast wszystkie analogowe sygnały wideo konwertowane są do poziomu HDMI, włączając w to konwersję I/P.

Również miłośnicy iPodów i iPhonów będą zadowoleni. Podobnie jak jego więksi bracia, NR1601 posiada cyfrowe wejście USB kompatybilne z iPodem /iPhonem, oraz funkcję M-DAX2 (ang. Marantz Dynamic Expander version2), poprawiającą jakość reprodukcji skompresowanego materiału dźwiękowego. Nie musisz także już korzystać z instrukcji obsługi, ponieważ wystarczy postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie amplitunera AV, aby w łatwy i prosty sposób skonfigurować NR1601.

Cena amplitunera to 2499 zł

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...