20/08/2010

Nowe zasilacze Smart-UPS firmy APC

Firma APC by Schneider Electric ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch nowych serii zasilaczy Smart-UPS, przeznaczonych do pracy w serwerowniach i szafach sieciowych.

Nowe systemy bezprzerwowego zasilania awaryjnego (UPS) oferują oszczędzające czas i przyjazne użytkownikowi funkcje, takie jak interfejs LCD, który dzięki powiązaniu z systemem diagnostycznym oraz systemem zarządzania energią, w przejrzysty sposób wyświetla informacje o bieżącym zużyciu energii. Poza zaawansowaną ochroną danych zasilacze Smart-UPS oferują możliwość pracy w „trybie zielonym”, co pozwala na osiągnięcie wydajności na poziomie ponad 97%, zapewniając większą oszczędność energii zasilania i chłodzenia w porównaniu z zasilaczami UPS typu line-interactive.

Najnowsze modele zaprojektowane zostały z zachowaniem standardów wykorzystanych podczas tworzenia nagradzanej rodziny produktów Smart-UPS. Nowością jest intuicyjny interfejs LCD z możliwością dostosowania konfiguracji na miejscu oraz zdalnie, wyświetlający dokładny stan zasilania, informacje diagnostyczne, testy oraz dzienniki aktywności. Jasne i zwięzłe komunikaty wyświetlane na ekranie obejmują wszystkie niezbędne informacje: od numeru seryjnego urządzenia do tematów pomocy firmy APC w wielu językach. Dodatkowo zasilacze Smart-UPS firmy APC to jedyne tego typu urządzenia oferujące kompleksowe rozwiązania zarządzanie energią, informujące użytkownika o zalecanej dacie wymiany akumulatora. Technologia ta analizuje warunki zewnętrzne i na tej podstawie oblicza czas eksploatacji akumulatora i powiadamia z wyprzedzeniem kiedy należy go wymienić.

Powiązanie tej technologii z nowym interfejsem daje użytkownikom zasilaczy Smart-UPS większe możliwości monitorowania i kontroli zużycia energii. Każde z urządzeń posiada możliwość pracy w „trybie zielonym”, który powoduje odłączenie zasilania we wszystkich nieużywanych komponentach, gwarantując redukcję zużycia energii bez uszczerbku na jakości ochrony czy stabilności pracującego systemu. Ponadto posiadają one wbudowane mierniki zasilania oraz wydajności pozwalające na monitorowanie zużycia energii elektrycznej. Możliwość przełączania grup gniazd zasilania zapewnia dodatkowe zabezpieczenie, umożliwiając sekwencyjne uruchamianie/wyłączanie, odciążenie systemu przez odłączenie mniej istotnych elementów oraz ponowne uruchomienie jednego lub wielu urządzeń niezależnie od zasilacza UPS.

Zasilacze Smart-UPS dostępne są w standardowej wersji Tower oraz w wersji o wydłużonym czasie podtrzymania (Extended-Run), przeznaczonej do montażu w szafach 2U. Elastyczna forma urządzenia zapewnia uniwersalność, umożliwiając pracę urządzeń w szafach lub poza nimi, oraz ułatwia ich standaryzację. Modele o przedłużonym czasie podtrzymania pozwalają podłączyć zestaw inteligentnych, zewnętrznych baterii, które automatycznie wykrywają zapotrzebowanie na energię i uaktywniają się, gwarantując płynność działania, gdy system jest w użyciu. Istnieje ponadto możliwość podłączenia nawet pięciu zewnętrznych zestawów baterii do urządzeń o mocy do 1500 VA oraz nawet dziesięciu zestawów baterii do urządzeń o mocy 2000VA lub większej, umożliwiając w miarę potrzeb wydłużenie czasu pracy z minut do godzin.

Dołączone oprogramowanie PowerChute umożliwia administratorom IT zdalne monitorowanie i bezpieczne wyłączanie systemu, jak również posiada inne zaawansowane opcje zarządzania UPS-em. Dodatkowe funkcje zarządzania zapewnia SmartSlot — wewnętrzne gniazdo pozwalające na instalację dodatkowego sprzętu zwiększającego wydajność. Wszystkie urządzenia Smart-UPS firmy APC zostały zatwierdzone do użytku z architekturą InfraStruXure firmy APC. Są one również zgodne z wieloma systemami operacyjnymi oraz platformami do zarządzania siecią.

Wszystkie nowe zasilacze Smart-UPS objęte są trzyletnią gwarancją fizyczną urządzenia oraz dwuletnią gwarancją na akumulator, z możliwością rozszerzenia.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...