05/08/2010

Nowy Hotmail – szybszy i bardziej funkcjonalny

Ponad 350 milionów użytkowników bezpłatnej poczty Hotmail z 220 krajów może już korzystać z nowej wersji systemu pocztowego. Nowa wersja osobistej poczty Hotmail jest bardziej intuicyjna, efektywna i bezpieczna.

Teraz Hotmail jest szybszy i bardziej funkcjonalny – pozwala przeglądać wiadomości w wątkach lub w tradycyjny sposób oraz zawiera wiele prostych w obsłudze opcji filtrowania i przeszukiwania wiadomości. Ułatwia także odtwarzanie multimediów i przeglądanie zdjęć oraz zawiera wbudowany komunikator Messenger.

Przeprowadzka do nowej wersji systemu pocztowego Hotmail miała potrwać do końca wakacji, ale udało nam się zakończyć ją wcześniej – powiedział Michał Kostrzewa, z polskiego oddziału firmy Microsoft. Dzięki temu, już od dziś wszyscy polscy użytkownicy poczty Hotmail mogą korzystać z nowych funkcji, które zwiększą efektywność ich pracy. Użytkownicy innych serwisów pocztowych mogą połączyć swoje skrzynki z darmową pocztą Hotmail zachowując swoje stare adresy. Dzięki temu będą mogli korzystać z najnowszych i niezwykle intuicyjnych funkcji nowej poczty Hotmail.


Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w nowej wersji poczty Hotmail wzrośnie nasza efektywność. Pocztę można przeglądać według wątków, dat lub na wiele innych sposobów, w zależności od potrzeb i preferencji. Zdjęcia i filmy przesyłane przez naszych znajomych, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi można oglądać wewnątrz wiadomości, bez konieczności otwierania kolejnych okien przeglądarki. Każdy z użytkowników dostaje dodatkowo darmowy dostęp do wirtualnego dysku SkyDrive o pojemności 25 GB, dzięki czemu może wysyłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 200 zdjęciami, z których każde może mieć maksymalną wielkość do 50 MB. Zdjęcia w wiadomościach przesyłane są jako miniatury, a jedno kliknięcie na nie pozwala obejrzeć je w pełnym rozmiarze.

W łatwy sposób dostaniemy się też do naprawdę ważnych wiadomości dzięki wielu możliwościom porządkowania i przeszukiwania wiadomości. Korzystając z poczty Hotmail każdy użytkownik jest chroniony przed spamem i wiadomościami komercyjnymi. Można nimi też łatwo zarządzać, stosując zestaw prostych w użyciu filtrów, w tym filtrów działających wstecz. Jedno, dwa kliknięcia wystarczą, aby niechciana poczta była kasowana czy też przesyłana do wybranych folderów lub blokowana. Nie trzeba ustawiać skomplikowanych reguł. Z kolei wiadomości np. z banków mogą być dodatkowo wyróżnione, co ułatwi identyfikację e-maili pochodzących z zaufanego źródła. Co więcej, poczta Hotmail zapamiętuje indywidualne preferencje antyspamowe użytkowników. Filtry pozwalają zgodnie z indywidualnymi potrzebami zarządzać także powiadomieniami z serwisów społecznościowych oraz innymi wiadomościami, które użytkownik poczty Hotmail może zakwalifikować jako niechciane przesyłki.

Kilka nowości pojawiło się także w kalendarzu poczty Hotmail. Umożliwiono zarządzanie zaproszeniami na wydarzenia, ustawianie przypomnień oraz udostępnianie terminów znajomym i rodzinie. Kalendarz można synchronizować z telefonami komórkowymi (z systemem operacyjnym Windows Phone, na urządzeniach RIM BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów) przy pomocy usługi Exchange ActiveSync.

Dodatkowo, wewnątrz poczty zintegrowany został Windows Live Messenger, dzięki czemu prowadzenie rozmów ze znajomymi i rodziną możliwe będzie bez konieczności instalowania dodatkowych programów na komputerze. Co więcej, już pod koniec tego roku, wszyscy polscy użytkownicy będą mogli tworzyć i edytować dokumenty Word, Excel i Power Point wprost z przeglądarki, czyli tak zwanych Office Web Apps.

http://pocztahotmail.pl

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...