31/08/2010

Zestawy słuchawkowe Jabra – zwrot z inwestycji w ciągu 2 miesięcy

GN Netcom, producent zestawów słuchawkowych pod marką Jabra, wprowadził kalkulator zwrotu z inwestycji (ROI Calculator) – narzędzie, które umożliwia firmom poznanie rzeczywistych korzyści finansowych i poziomu wzrostu wydajności po wdrożeniu przewodowych i bezprzewodowych zestawów słuchawkowych.

Kalkulator ROI został zbudowany na podstawie wniosków z czterech niezależnych badań. Wskazują one m.in., że przy użyciu bezprzewodowego zestawu słuchawkowego średni czas zaoszczędzony na godzinę to 7,5 minuty. Aby obliczyć spodziewany ROI, należy wybrać konkretny zestaw słuchawkowy i wprowadzić parametry takie jak wartość średniej pensji i szacunkowy czas telefonowania na dobę. Finalnie użytkownicy otrzymują szczegółowe informacje na temat oszczędności dziennych i rocznych oraz po jakim czasie nastąpi zwrot z inwestycji.

Ponadto można precyzyjnie ustawić zestaw pięciu parametrów, aby obliczenie zwrotu z inwestycji było dokładniejsze. Wspomniane parametry, to: lepszy dźwięk, większa wydajność, lepsza ergonomia, poprawiona mobilność oraz łatwiejsza obsługa wielu urządzeń i komunikacji zunifikowanej (UC). Dzięki własnym obliczeniom ilości zaoszczędzonego czasu w przypadku każdego z tych parametrów, otrzymana wartość ROI staje się jeszcze bardziej precyzyjna.

Cztery niezależne badania – w tym dwa opracowania wykonane przez analityka z grupy GFK, studium dotyczące mobilności oraz szwedzkie badania ergonomiczne na temat wzrostu wydajności w wyniku stosowania zestawów słuchawkowych w biurach – wykazały, że w ciągu każdej godziny spędzanej przez pracowników na rozmowach telefonicznych, można zaoszczędzić średnio 7,5 minuty. Na przykład, dyrektor zarabiający miesięcznie 9 500 zł i rozmawiający przez telefon przez dwie godziny dziennie, który kupi zestaw słuchawkowy Jabra GO 6470 za 1400 zł osiąga zwrot z inwestycji po 95 dniach, a oszczędność wyniesie 14,84 zł dziennie lub 3561,60 zł rocznie.

„Zeszłoroczny kryzys dał się we znaki wszystkim, niezależnie od branży. Zauważyliśmy, że zarówno potencjalni, jak i dotychczasowi klienci zaczęli zwracać dużą uwagę na wyniki ROI, czyli zwrotu z inwestycji po wdrożeniu rozwiązań IT. Czas kryzysu bardzo mocno definiuje podstawowe kryterium, jakim kierują się klienci. To oczywiście pieniądze. I nie chodzi tu tylko o koszt konkretnego rozwiązania, ale bardziej o sumaryczny zysk, jaki może przynieść jego wprowadzenie. Najważniejszym czynnikiem w procesie decyzyjnym są realne korzyści, które firma może zyskać po zakupie konkretnego sprzętu” – powiedział Dariusz Rzeszotarski, Business Development Manager & UC Specialist, Jabra – „Pragnąc wesprzeć przedsiębiorstwa w podejmowaniu rozsądnych z perspektywy finansowej decyzji wymyśliliśmy proste narzędzie – kalkulator ROI, który oblicza spodziewany zwrot z inwestycji, uzyskiwany nawet już po 2 miesiącach. Jednocześnie zauważyliśmy, że zwiększył się popyt na rozwiązania Unified Communications, które właśnie w dobie kryzysu pozwalają oszczędzać pieniądze dzięki ulepszonej komunikacji i powszechnej dostępności w przedsiębiorstwie.”

Narzędzie działa w trybie online i dostępne jest na stronie www.jabra.com/ROI/pl.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...