02/09/2010

Arc Touch Mouse – raz płaska, raz wygięta w łuk

Gdy przewozimy myszkę, jest płaska, gdy chcemy pracować z jej pomocą, wyginamy ją w kształt łuku. Niespotykany design, zastosowanie technologii BlueTrack, ułatwiający nawigację, wielofunkcyjny, dotykowy scroll oraz możliwość wygodnego złożenia – dzięki tym cechom nowa mysz Microsoft Arc Touch Mouse ma zdobyć popularność wśród posiadaczy komputerów.

W myszce Arc Touch nie znajdziesz klasycznego scrolla. Jego miejsce zastąpił dotykowy pasek, dzięki któremu nawigacja w przeglądarce czy poruszanie się po arkuszu kalkulacyjnym są jeszcze bardziej komfortowe. Aby precyzyjnie przeglądać stronę czy dokument, należy wolno poruszać palcem po pasku scrolla, aby przewinąć szybko w dół, lub górę, wystarczy bardziej zdecydowany ruch. Pasek scrolla ma także trzy funkcje: page up, page down i middle click area, co jeszcze bardziej poprawia komfort pracy. Podczas przewijania stron internetowych czy dokumentów scroll lekko wibruje. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Vibration.

„Myszka Arc Touch została tak zaprojektowana, aby bez problemu mieścić się w torbie czy torebce – jej grubość w najszerszym miejscu po złożeniu wynosi zaledwie 15 milimetrów. Zastosowanie dotykowego scrolla, precyzja działania oraz niebanalny wygląd czynią z niej idealną myszkę nawet dla najbardziej wybrednych użytkowników”.  – powiedział Marcin Gutkiewicz, Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft.

Arc Touch Mouse wykorzystuje optyczną technologię BlueTrack, która pozwala na wygodną i precyzyjną pracę praktycznie na każdej powierzchni. Nadajnik myszy (typu Snap-in) jest tak mały, że można pozostawić go w porcie USB w czasie przewożenia komputera bez ryzyka wyłamania. Nadajnik można także schować pod myszkę, gdzie znajduje się magnes ułatwiający przenoszenie. Myszkę Arc Touch cechuje też wyjątkowa mobilność. Wystarczy jeden ruch ręki, aby ją złożyć, zaś ponowne rozłożenie i nadanie jej kształtu łuku powoduje włączenie zasilania. Dwie baterie AAA dołączone do zestawu pozwalają na około pół roku pracy.

Przeczytaj także:   QlikView for iPhone - pierwszy Business Intelligence dla iPhone

Myszka Arc Touch współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4–10.6.

Arc Touch Mouse będzie dostępna w Polsce w październiku w szacunkowej cenie detalicznej 249 zł i objęta jest 3-letnią gwarancją.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]