29/09/2010

CEOL marki Denon – wolność brzmienia

W ramach obchodów 100-lecia Denon, zaprezentował dziś kolejny nowy produkt: Sieciowy System Muzyczny DENON CEOL. Integruje on, w kompaktowej obudowie, brzmieniowe rozwiązania inżynieryjne wysokiej jakości zaczerpnięte z komponentów hi-fi Denon, oraz posiada uznany, prosty projekt obwodów „simple & straight” zapewniający minimalną długość drogi pokonywanej przez sygnał, a tym samym optymalizujący jakość dźwięku.

Nowy system CEOL, wyposażony w sieciowy odbiornik z odtwarzaczem CD RCD-N7 oraz zestaw kolumn SC-N7 błyszczy nieograniczonymi możliwościami obsługi mediów, m. in. takich jak radio internetowe, streaming muzyki z sieci, obsługa urządzeń iPod/iPhone, pamięci i dysków USB i wielu innych.

RCD-N7 jest kompaktowym odbiornikiem sieciowym z odtwarzaczem CD pozwalającym użytkownikowi na umieszczenie urządzeń iPod lub iPhone w dedykowanym doku na górze obudowy i czerpanie radości z cyfrowego dźwięku o wysokiej jakości oraz słuchania ponad 15.000 internetowych stacji radiowych z całego świata. Szybkie, szerokopasmowe połączenie z Internetem nawiązywane jest za pośrednictwem kabla Ethernet lub bezprzewodowo (Wi-Fi), co pozwala na doświadczanie muzyki w każdym miejscu Twojego domu.

Ponieważ RCD-N7 obsługuje WPS, podłączenie go do sieci bezprzewodowej Wi-Fi jest bardzo proste. Dzięki temu możesz od razu cieszyć się takimi korzyściami, jak odtwarzanie muzyki z plików na komputerze PC lub bezpośrednio z twardych dysków sieciowych DLNA z brzmieniem, którego oczekuje się od produktów marki Denon. Oczywiście system ten posiada radio FM/AM, odtwarza płyty CD i pliki muzyczne z pamięci i dysków USB lub innych mediów przenośnych.

Pomimo kompaktowych rozmiarów RCD-N7 generuje dużą moc wyjściową (65 W + 65 W), wypełniając przestrzeń odsłuchową pięknym, otaczającym dźwiękiem. System ten posiada również filtr optymalizujący, który zapewnia doskonałe dostosowanie charakterystyki znajdujących się w zestawie kolumn SC-N7.


Denon dba o przyjazne dla środowiska specyfikacje wszystkich linii produktowych, a więc pobór mocy w trybie oczekiwania wynosi poniżej 0,4W, co eliminuje niepotrzebne zużycie prądu.

Odbiornik sieciowy z CD RDC-N7:
•    2×65 W, wysoka moc wyjściowa (4 Ohm, 1kHz)
•    Wzmacniacz wysokiej jakości zapewniający moc i dynamikę dźwięku
•    3-liniowy wyświetlacz OELD (elektroluminescencyjny ze szkłem organicznym) o wysokim kontraście i szerokim kącie patrzenia
•    Łączność bezprzewodowa (Wi-Fi) ze standardem ochrony WPS (Wi-Fi Protected Setup)
•    Format FLAC 96-bit/192-kHz
•    Odtwarzanie różnorodnych źródeł muzycznych:
o    Pliki muzyczne znajdujące się w sieciowym urządzeniu magazynującym, takim jak komputer PC lub dysk NAS
o    Odtwarzanie plików z pamięci i dysków USB, CD, CD-R /CD-RW (WMA lub MP3)
o    Radio FM/AM
o    Przednie wejście mini-jack przeznaczone dla wszelkiego rodzaju urządzeń przenośnych (sygnał analogowy)
o    Cyfrowe wejście optyczne
o    Cyfrowe sterowanie odtwarzaniem z urządzeń iPod/iPhone (wbudowany dok do iPoda).
o    Radio internetowe poprzez kabel Ethernet lub łącze bezprzewodowe
o    Obsługa serwisów online Last.fm i Napster (dostępne w niektórych krajach)

Kolumny SC-N7:
•    Przetwornik średnio/niskotonowy o średnicy 12 cm
•    Zbalansowana kopułka wysokotonowa o średnicy 12 cm
•    Obudowa z płyty MDF

CEOL w białej wersji będzie dostępny od końca października. Odbiornik RCD-N7 i kolumny SC-N7 będą również sprzedawane oddzielnie.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...