Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/09/2010

Dalmierz Nikon LASER 1000A S – bliżej celu

Nikon wprowadza do sprzedaży dalmierz Laser 1000A S. Nowy model wyróżnia się zaawansowanymi rozwiązaniami umożliwiającymi precyzyjny pomiar odległości w zróżnicowanym terenie oraz doskonałą optyką pozwalającą na obserwację nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Dalmierz Laser 1000A S przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników gry w golfa oraz myśliwych.

Laser 1000A S pozwala na wykonanie precyzyjnego pomiaru odległości w zakresie od 10 do 915 m. Urządzenie umożliwia wyznaczenie odległości rzeczywistej uwzględniającej ukształtowanie terenu, odległości zredukowanej do poziomu oraz tak zwanej odległości skorygowanej, czyli odległości zredukowanej do poziomu powiększonej lub pomniejszonej o różnicę wysokości.

Model Laser 1000A S oferuje dwa tryby pomiaru odległości: z priorytetem odległości pierwszego planu lub priorytetem odległości planu drugiego. W pierwszym przypadku dalmierz podaje odległość do najbliższego obiektu znajdującego się w polu pomiaru. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w czasie gry w golfa, umożliwiając dokładne określenie odległości do chorągiewki widocznej na tle dalej położonych obiektów, a tym samym wykonanie precyzyjnego uderzenia. Drugi tryb pozwala na wyznaczenie odległości do najdalej położonego obiektu, co może okazać się bardzo przydatne w przypadku polowania na zwierzynę w gęstym lesie.

Aby zwiększyć wygodę użytkowników, wszystkie parametry odczytu podawane są na wewnętrznym wyświetlaczu. Układ celowniczy typu Active Brightness Control dodatkowo ułatwia obserwację celu o każdej porze dnia. W warunkach słabego oświetlenia automatycznie uruchamiane jest bowiem podświetlenie panelu pomarańczowymi diodami LED, dzięki czemu dane są łatwe do odczytania.
Układ celowniczy typu Active Brightness Control

Dalmierz Laser 1000S A wyposażono również w zaawansowany układ optyczny gwarantujący jasny, wyrazisty obraz oraz szerokie pole widzenia. Ergonomiczna, gumowana obudowa sprawia, że urządzenie wygodnie leży w dłoni, a dzięki niewielkiej wadzie i kompaktowym rozmiarom dalmierz Laser 1000A S z łatwością zmieści się w kieszeni spodni lub kurtki.

Nikon Laser 1000A S dostępny będzie w sprzedaży od listopada 2010 r. Cena dalmierza w cenniku Nikona wyniesie ok 1800 zł.


Komentarze

  1. rojroj napisał(a):

    Wszyscy myśliwi są psychiczni! Do golfistów nic nie mam ;)

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku