26/09/2010

Ekonomiczne płyty główne: GIGABYTE GA-M52LT-D3 i GA-MA74GMT-S2

GIGABYTE poszerzył swoją ofertę o dwie, ekonomiczne płyty główne pod procesory AMD AM3 Athlon II/Phenom II oraz pamięci DDR3. Nowe rozwiązania przeznaczone są przede wszystkim dla użytkowników, którzy planują zbudować komputer przy niskim nakładzie kosztów.

Modele GIGABYTE GA-MA74GMT-S2 i GA-M52LT-D3 oferują zestaw niezbędnych funkcji potrzebnych do sprawnego działania uniwersalnego, domowego komputera.

GA-MA74GMT-S2 to konstrukcja oparta na chipsecie AMD 740G. Płyta została wyposażona w zintegrowany układ graficzny ATI Radeon 2100 oraz złącze graficzne PCI-Ex16, dzięki któremu można korzystać także z dodatkowej karty graficznej aby zwiększyć wydajność graficzną komputera. Na laminacie GA-MA74GMT-S2 znajdziemy ponadto: 4 złącza SATA II z obsługą macierzy RAID, 12 złączy USB oraz gigabitową kartę sieciową. Interfejs DVI zapewni natomiast cyfrową jakość obrazu.


Sercem płyty GA-M52LT-D3 jest chipset nForce 520LE. Podobnie jak GA-MA74GMT-S2 model ten spełnia  podstawowe wymogi ekonomicznej płyty głównej do biura i domu tj: obsługa najnowszych procesorów AMD AM3 i szybkich pamięci DDR3 oraz bardzo korzystna cena. Platforma została wyposażona w złącze graficzne PCI-Ex16, 2 porty SATA II z obsługą macierzy RAID i 8 złączy USB.


Obie konstrukcje dysponują 8 kanałowymi kartami dźwiękowymi, zostały wyposażone w kondensatory aluminiowo-polimerowe o podwyższonej trwałości, technologię 3X USB Power zapewniającą lepszą kompatybilność z zewnętrznymi urządzeniami USB oraz opatentowaną technologię DualBIOS, która gwarantuje  podwójną sprzętową ochronę przed uszkodzeniami BIOS’u.

Dwie nowe płyty GIGABYTE doskonale sprawdzą się w roli platform do komputerów biurowych lub domowych. Spełnią one oczekiwania mniej wymagających użytkowników planujących zbudować niedrogą platformę do obsługi najnowszych procesorów AMD AM3 i pamięci DDR3.

* Niektóre punkty specyfikacji mogą się różnić w zależności od regionu dystrybucji

Przeczytaj także:   E-Tip Glove – sposób na elektroniczne gadżety zimą

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]