Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/09/2010

Garmin nüLink! 1695 – nawigacja z dostępem do sieci

Garmin International zapowiedział wprowadzenie nüLink! 1695 – przenośnego urządzenia nawigacyjnego z 5-calowym ekranem dotykowym, które oferuje kierowcom dostęp do usługi Garmin’s nüLink!, w tym łącza do serwisów internetowych, takich jak Google Local Search, wyszukiwarka przyjaciół Ciao!, informacje o ruchu, pogodzie, cenach paliw, statusie lotów oraz innych treści aktualizowanych w czasie rzeczywistym i zależnych od lokalizacji. Ponadto urządzenie wykorzystuje technologię nüRoute z funkcjami trafficTrends i myTrends, aby jeszcze bardziej ułatwić codzienną jazdę po mieście.

Urządzenie nüLink! 1695 zapewnia możliwość wyszukiwania punktów użyteczności publicznej (POI) realizowane przez Google Local Search. Usługa ta pozwala wyświetlić punkty POI jedynie za pomocą dotknięcia palcem ekranu nawigacji oraz wyszukiwać cele według nazwy lub słów kluczowych, podobnie jak w komputerze osobistym. Dla wielu punktów POI wyświetlane są szczegółowe wyniki wyszukiwania, w tym opis lokalizacji, adres firmowy, numer telefonu i ranking popularności. Użytkownicy zyskują również dostęp do tzw. „białych stron” — książki telefonicznej usługi nüLink!, gdzie można wyszukać adres osoby według imienia i nazwiska lub numeru telefonu.


Oprócz funkcji wyszukiwania lokalnego Garmin nüLink! oferuje wiele innych usług online, które ułatwiają orientację w nieznanej okolicy, takich jak dostęp do informacji o lokalnych wydarzeniach czy repertuarach kin. Aktualizowany w czasie rzeczywistym status lotów ogranicza stres związany z podróżą na lotnisko, dostarczając bieżące informacje o godzinach przylotów i odlotów dla najważniejszych linii lotniczych. Ponadto Garmin nüLink! dostarcza najnowszych informacji o ruchu drogowym, aby pomóc kierowcom w omijaniu korków i innych utrudnień na drodze.

Oprócz usług standardowych nüLink! 1695 zapewnia dostęp do sklepu nüLink! Store, w którym klienci mogą nabyć dodatkowe, opcjonalne usługi, takie jak dostęp do szczegółowych informacji o pogodzie pochodzących z radaru meteorologicznego Nexrad, oraz alarmy o trudnych warunkach atmosferycznych, a także rozszerzone ostrzeżenia o fotoradarach.


Urządzenie nüLink! 1695 oferuje efektywne wyznaczanie tras i realistyczne godziny przyjazdu dzięki funkcji trafficTrends, która rekomenduje trasy na podstawie danych historycznych oraz trendów ruchu drogowego, które firma Garmin zidentyfikowała w danym obszarze o określonej porze dnia. Żeby jeszcze bardziej ułatwić codzienne dojazdy, nüLink! 1695 zapamiętuje ulubione miejsca docelowe i używa funkcji myTrends, aby przewidzieć cel podróży bez konieczności aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przyjazdu i najlepszą trasę na podstawie odpowiednich informacji o ruchu.

Urządzenie nüLink! 1695 jest standardowo wyposażone w ecoRoute, innowacyjną aplikację, która pomaga klientom zaoszczędzić pieniądze i paliwo poprzez wskazywanie tras zoptymalizowanych pod kątem mniejszego zużycia paliwa. Kiedy użytkownik wybiera opcję „mniej paliwa”, 1695 wyznacza trasę na podstawie danych o zużyciu paliwa, szacowanej prędkości jazdy oraz informacji o przyspieszeniu pojazdu. Wykorzystując ceny paliw dostarczane przez usługę nüLink!, użytkownicy mogą nie tylko zoptymalizować trasy, ale również wybrać miejsca tankowania, aby zminimalizować koszt użytkowania samochodu.

Urządzenie nüLink! 1695 jest również wyposażone w bezprzewodową technologię Bluetooth, która umożliwia wykonywanie i przyjmowanie połączeń bezpośrednio z poziomu urządzenia,  Można je skojarzyć z ponad 200 telefonami obsługującymi Bluetooth, a kierowca może wyszukiwać i wybierać numery z książki telefonicznej telefonu, z historii połączeń telefonu albo z bazy punktów POI wstępnie zainstalowanej w urządzeniu nüLink! 1695.

Dostępność Usługi nüLink! zależna jest od obszaru, na którym korzystamy z nawigacji.


Panorama Firm pomoże znaleźć strefę kibica

Już 19 czerwca Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej meczem z Senegalem. Dla polskich kibiców będzie to doskonała okazja do spotkań i wspólnego wspierania biało-czerwonych. Z myślą o sympatykach futbolu lokalna wyszukiwarka Panorama Firm udostępniła wykaz miejsc, w których będzie można grupowo oglądać transmisje z meczów. Co istotne, właściciele lub zarządcy […]

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów. W raporcie “Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i […]

Kim są użytkownicy social media w Polsce?

NapoleonCat – platforma do zarządzania komunikacją w social media – postanowiła przeanalizować udział procentowy osób korzystających z największych platform społecznościowych w Polsce. Pod lupę wzięto użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Messengera. Kim są osoby korzystające z tych serwisów? Niekwestionowanym liderem wśród mediów społecznościowych w Polsce jest Facebook. Obecnie korzysta z niego 16,3 mln osób powyżej trzynastego […]

Techcity na Facebooku